LedOn Flashlight vs. LEDLight-Free: posviťte mobilem (srovnání Bada aplikací)

Reklama

Mít možnost použít blesk na telefonu současně jako svítilnu, by mělo být v možnostech každého smartphonu. Bohužel, výrobci na tuto funkci často zapomínají. Uživatelé ovšem mají k dispozici spoustu nezávislých alternativ a v tomto srovnání si představíme dva konkurenty, fungující s operačním systémem Bada.

V obou případech se jedná o velmi jednoduché aplikace a proto se i hodí zmínit je současně. O trochu propracovaněji se tváří LEDLight-Free. Jeho velkou chybou ovšem je, že po spuštění zůstává displej černý a aplikace sama čeká, co od ní budete chtít. Černý displej ve tmě není zrovna ideální, jakmile ale vstoupíte do nastavení, dá se celý displej přepnout na bílo a program si toto nastavení už pamatuje. Druhou funkcí už je jen rozsvícení světla u fotoaparátu na zadní straně mobilu. Rozsvícení není okamžité, nebude ale čekat déle než cca. jednu sekundu.

LedOn Flashlight má ovládání ještě jednodušší a k dispozici opravdu jen jedinou funkci. Po spuštění se na displeji ukáže velký posuvník, jakmile s ním pohnete, okamžitě se rozsvítí světlo u fotoaparátu. Barva displeje se žádným způsobem upravit nedá, poskytuje ale alespoň základní tlumené osvětlení.

Vzhledem k tomu, že se jedná o freewarové aplikace, neuděláte chybu ani s jedním programem. Osobně ale zůstávám věrný LedOn Flashlight, který je mi prostě o malý kousek sympatičtější svým pohodlnějším ovládáním.

Cena: freeware

Operační systém: Bada 1.0 a vyšší

Reklama