Lego z první ligy?: Leagoo Elite 5 [recenze]

Reklama

Na českém trhu působí již nějakou dobu další značka. Jmenuje se Leagoo a produkuje mobily se slovem Elite v názvu. Co umí a kolik stojí Leagoo Elite 5? je skutečně tak elitní?

Páté elitní Leagoo je mobilní telefon s Androidem, který se pyšní rozměry 155 × 77 × 9 mm a nadprůměrnou hmotností 176 g. V Česku ho seženete v bílé a černé barvě, záleží tedy jen na vás, ke kterému typu magie vás to více táhne. Displej dostal do vínku 5,5″ úhlopříčku, 16milionovou barevnou hloubku a rozlišení 720 × 1 280 obrazových bodů.

Leagoo_Elite_5_02Leagoo_Elite_5_01

Displej samozřejmě zabírá naprostou většinu čelní strany. Nad displejem najdete čočku čelního fotoaparátu a informační LED diodu. Pod displejem se pak ukrývají trochu nezřetelná senzorová tlačítka. Osobně je mám raději než dotyková zobrazená na displeji – lépe je najdu.

Leagoo_Elite_5_10Leagoo_Elite_5_09

Displej je krytý sklíčkem. Na tom by nebylo nic divného, to jsou všechny displeje. V tomto případě je ale sklo až násilně odděleno od těla přístroje, to se mi rozhodně nelíbí. Na zadní straně najdete 13Mpx fotoaparát s diodovým bleskem a blyštivé logo výrobce.

Leagoo_Elite_5_08Leagoo_Elite_5_07

Horní strana patří microUSB konektoru pro nabíjení, 3,5mm jacku pro sluchátka a infraportu, s jehož pomocí se mobil může proměnit na universální dálkový ovladač. Pravý a levý bok jsou podle mého názoru zmatečné. Najdete na nich tlačítko pro zapnutí a vypnutí (pravý bok) a dvoutlačítko pro změnu hlasitosti (levý bok), které ovšem slouží jako hardwarová spoušť fotoaparátu (sic!). Aby zmatků nebylo málo, jsou boky doplněny nějakými stříbrnými výstupky, které jsem si při začátku používání hmatově pletl s tlačítky.

Leagoo_Elite_5_04Leagoo_Elite_5_03

Jeden Android vládne všem

I přes známé nešvary operačního systému Android (nefunkčnost velké části aplikací, prolezlost viry, postupné vyhnívání systému vedoucí k zamrzání po pár měsících používání) ho výrobci stále do svých přístrojů nasazují. Výjimkou samozřejmě není ani Leagoo. I když se chlubí takřka čistým systémem Android, používá pro něj název operační systém Leagoo.

Leagoo_Elite_5_d7Leagoo_Elite_5_d6Leagoo_Elite_5_d4

O pohon se stará čtyřjádrový procesor s frekvencí 1 GHz; to patří dnes spíše k podprůměru a zejména zařízení s Androidem musí na hardwaru trochu přitlačit. Operační paměť má kapacitu 2 GB, to naopak chválíme. Svá data můžete uschovat do 16GB úložiště nebo na kartu microSD.

Leagoo_Elite_5_d3Leagoo_Elite_5_d2Leagoo_Elite_5_d1

S datovými přenosy to není vůbec prosté, milý Watsone. Leagoo Elite 5 podporuje dvě SIM karty. Jedna z nich je standardní „velká“ karta, v ní telefon zvládá všechny datové přenosy až do LTE. Karta číslo 2 je microSIM, tedy pokrokovější modernější karta, na ní ale Leagoo nabídne jenom GSM. Že by to mělo být naopak? Nebo že by dokonce měla být podpora datových sítí univerzální pro obě SIMky? Ano.

Třináctimegový fotoaparát

Hlavní fotoaparát má rozlišení 13 Mpx, podporuje autofokus a je vybaven diodovým bleskem. Při focení nás svou kvalitou ale příliš nepřesvědčil, posuďte sami na přiložených snímcích a videích. Vše snímáno na automatické nastavení.

Leagoo_Elite_5_f1Leagoo_Elite_5_f2

Leagoo_Elite_5_f3Leagoo_Elite_5_f4

Leagoo_Elite_5_f5Leagoo_Elite_5_f7

Video z hlavního fotoaparátu může mít rozlišení až 1080p. Čelní fotoaparát má rozlišení 8 Mpx, to je na dnešní selfie dobu super vlastnost.

Zajímavé vychytávky

Sám výrobce označuje Leagoo Elite 5 jako telefon kategorie low-middle, tedy nižší střední třídy. Tomu odpovídá velmi nízká cena i (za tuto cenu) více než rozumná nabídka funkcí. Ke standardní paletě, se kterou se setkáte u všech přístrojů podobné kategorie, přidal výrobce několik zajímavých vychytávek.

Leagoo_Elite_5_06Leagoo_Elite_5_05

Leagoo Elite 5 může díky infračervenému portu umístěnému na horní hraně přístroje posloužit jako univerzální dálkový ovladač pro všechna domácí zařízení. Universlní ovladač. Podporováno je více jak 20 000 výrobků od 800 značek.

Další super věcí je baterie s kapacitou 4 000 mAh, což zaručuje provoz na jedno nabití po dobu 400 hodin či 22 hodin hovoru. Funkce LFC flash charge ve spojení s nabíječkami Leagoo, dodávajícími nabíjecí proud 2A, umožňuje nabít baterii z nuly do 45 % kapacity za 30 minut a do plné síly za dvě hodiny.

Leagoo Elite 5

Rozměry: 155 × 77 × 9 mm, 176 g
Displej: 5,5″, 720 × 1280 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1000 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 2048 MB, 16000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 13 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Graf ceny produktu LEAGOO Elite 5 poskytuje server Heureka.cz

Pokud vás zaujala některá z těchto užitečných drobností, nebo se vám třeba líbí design, rozhodně koupí telefonu Leagoo neprohloupíte. Nemusíte se bát neznámé značky, výrobce garantuje, že pokud případný problém v rámci reklamačního řízení neodstraní do deseti dnů, dostane zákazník telefon nový.

Reklama