Lenovo A6010: nových 5 palců za 4 499 Kč

Reklama

Ještě do Vánoc stíhá Lenovo uvést sympatický model s cenou pod magických 5 000 Kč. Hlavní roli má velký displej, 13Mpx fotoaparát a podpora LTE.

LenovoA6010_3 LenovoA6010_1

Lenovo A6010 je zástupcem řady A, kterou charakterizuje dostupnost a intuitivnost. Telefon tak nemá zbytečně výkonný hardware, který by zvedal cenu, jde ale určitš o solidní mobil pro každodenní použití. Novinka obsahuje 5palcový displej s HD rozlišením, hladký design přední strany decentně doplňují senzorová tlačítka. Zaoblená konstrukce vypadá snesitelně, i když je možná trochu nudná.

LenovoA6010_2

Pod kapotou pracuje spolehlivý procesor Qualcom Snapdragon 4jádrový s taktem 1,2 GHz a 2 GB RAM. Pohání nejnovější Android, kterému musí stačit 8 GB vnitřní paměti, takže na řadu přijdou i microSD karty. A pokud začnete točit a fotit se 13Mpx snímačem, bude to nutné určitě. Výrobce chválí výkonnou dvojici reproduktorů, takže si užijí i mobilní hráči. Dobrou zprávou je podpora LTE přenosů, naopak se nedostalo na NFC. Úsměv na tváří vykouzlí třeba hodnota kapacity akumulátoru – 2 300 mAh, což je příslib výdrže.

Reklama