Lenovo na MWC – nové notebooky a virtuální realita

Reklama

Také Lenovo přineslo nějaké novinky na svůj stánek v Barceloně. Hlavní roli měly kovertibilní notebooky YOGA, a zaujal i autonomní headset pro virtuální realitu, který nevyžaduje připojení k počítači nebo mobilu.

Lenovo předvedlo nové notebooky, které se umí změnit v tablety. Jde o modely YOGA 530 se 14palcovým displejem, YOGA 730 se 13 a 15 palci na displejích. Společným znakem je Windows 10 jako operační systém.

Pro chytré domácnosti může slouži Lenovo Smart Display, s jehož pomocí lze ovládat IoT příslušenství v bytu. Vestavěn je hlasový asistent Google Assistant a nebo se k ovládání využijí dotyky na displeji.

Pro fanoušky virtuální reality je připraven headset Mirage Solo pro virtuální realitu Google Daydream. Headset konkuruje HTC Vive například tím, že funguje samostatně bez připojení k mobilu nebo PC, podporuje Wi-Fi a bluetooth. Jeho vestavěné kamery a senzory precizně snímají pohyby hráče a tak jsou zážitky ještě dokonalejší. Výsadou je dle výrobce také plynulý obraz na vestavěném displeji.

 

Reklama