Lenovo S660: dual SIM a dlouhá výdrž [recenze]

Reklama

Lenovo nabízí sympatický telefon s kovovými zády, který má co zlepšovat. I přes nedostatky však dokáže posloužit nejen na komunikaci slovem a písmeny.

lenovoS660
<

Lenovo S660

Rozměry: 137 × 69 × 10 mm, 151 g
Displej: 4,7″, 540 × 960 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1300 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 8000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 720p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Lenovo S660 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Lenovo S660 je zástupcem telefonů, které dobře vypadají, jsou veliké akorát a dokážou potěšit drobnostmi. Výrobce vsadil na dlouhou výdrž, kterou si pojistil akumulátorem s větší kapacitou 3 000 mAh. Konečně tak nemusíte nabíjet mobil každý den!

Plusy

  • Vícebarevná informační dioda
  • Zadní kovový kryt
  • Akumulátor 3 000 mAh
  • Podpora dual SIM
  • Přibalené pouzdro jako stojánek

Mínusy

  • Špatná automatická regulace jasu
  • Horší výsledky fotoaparátu
  • Nedoléhající zadní kryt

Obsah balení, konstrukce

Telefon se prodává v jediném barevném provedení, v krabičce najdete USB nabíječku s kabelem, také sluchátka a handsfree v jednom. Jejich kvalita je otřesná a tak poputují do koše, pokud chcete poslouchat hudbu. Zajímavým bonusem je pružné pouzdro s možností stojánku, praktické řešení odložení mobilu, když chcete dobře vidět na displej!

LenovoS660_1LenovoS660_6LenovoS660_7LenovoS660_9

Přes menší rozměry telefonu zaregistrujete vyšší hmotnost, má 151 g a to právě kvůli 3 00mAh akumulátoru. Tloušťka zůstává přiměřená na 10 mm. Decentně zaoblené tělo chladí v ruce díky kovovému zadnímu krytu. Má za úkol zvýšit pevnost konstrukce, ale nesedí ideálně a nepatrně odstává. Telefon se navíc dá zkroutit a patrně ohýbat, takže doporučuji opatrnější zacházení.

LenovoS660_12LenovoS660_10

Přední strana poskytuje 4,7palcový displej IPS technologie, nad ním bdí ochranné sklo, které dost láká otisky prstů. Pod displejem se namodralým podsvícením hlásí o pozornost senzorová tlačítka. Nad displejem neujde pozornosti přední kamera na selfie či videohovory, vedle ní bude více barvami poblikávat drobná LED. Její svit nepřehlédnete ani ve dne. Jas displeje doporučuji regulovat manuálně, jelikož čidlo energií hodně šetří a skoro nic není vidět. Rozlišení a podání obrazu displej zvládá bez problémů, dobře uvidíte i při naklonění displeje.

LenovoS660_2LenovoS660_3

Rámeček telefonu je nepochybně plastový, při náhodném pádu se v něm vyrobil miniaturní vryp. Ovládací tlačítka nahmatáte na pravém boku, nad sebou sídlí ovládání hlasitosti a zámek. Trochu nezvykle Lenovo umístilo microUSB do pravého spodního rohu, horní strana pak poskytne 3,5mm jack sluchátek.

LenovoS660_5LenovoS660_4

Záda mobilu s matným povrchem v zimě chladí díky tvrdému kovu, nechybí otvory pro LED blesk a 8Mpx fotoaparát. Monofonní reproduktor se schoval pod mřížkou, jeho výkon v hlasitosti je dobrý, ale kvalitní poslech nečekejte. Na to poslouží lépe sluchátka, ovšem jiná, než ta v balení. Pod krytem sídlí 3 000mAh akumulátor, také dva sloty SIM a jeden microSD. Nabíjení mobilu stačí provádět jednou za dva dny, při střídmém použití klidně i 3-4 dny.

Hardware, systém, funkce

O Android se stará 4jádrový procesor 1,3 GHz a 1 GB RAM, pro data a systém je vyhrazeno 8 GB vnitřní paměti. Z datových přenosů nečekejte LTE a NFC, jinak nic nepřekvapí. Prostředí Androidu doznalo úprav od standardního vzhledu. Zakulatily se ikony, přebarvila se podnabídka nastavení, zcela zmizela hlavní nabídka ikon, všechny je máte na pohotovostních displejích.

LenovoS660_displej_1LenovoS660_displej_2LenovoS660_displej_3

Procházení menu a práce s telefonem je hodně svižná, problémem nejsou 3D hry, počítejte s mírným zahříváním telefonu. Pro telefonování oceňuji výkonné sluchátko a citlivý mikrofon. Reakce displeje na ovládání jsou přesné, nezažil jsem nějaké potíže.

LenovoS660_displej_4LenovoS660_displej_5LenovoS660_displej_6LenovoS660_displej_7LenovoS660_displej_8LenovoS660_displej_9

Lenovo předinstalovalo do telefonu aplikace pro čištění, ochranu a měření spotřeby dat. Z operační paměti ubírají minimum a tak proč je nevyužít. Nechybí klasická zásoba aplikací Google, rovněž UC Browser na procházení daty a WPS Office ke čtení dokumentů.

LenovoS660_foto_4LenovoS660_foto_3LenovoS660_foto_2LenovoS660_foto_1

Při focení telefon zápasí s vyvážením bílé, i když jsem fotil ve slunečných podmínkách.  HD videa mi přijdou málo doostřená, podívejte se sami.

Závěr

Lenovo se mi líbí po designové stránce, kovový kryt dělá dobrý dojem. Pochválím výdrž a bezproblémový chod, zamrzí nelícující zadní kryt a špatná regulace automatického jasu. Zájemcům o Lenovo doporučuji podívat se po Honoru 3C s 2 GB RAM, větším displejem a podobným hardwarem. Avšak stojí o 1 000 Kč méně.

Reklama