Lenovo zamířilo na zábavu

Reklama

Dozvuky z veletrhu IFA v Berlíně zahrnují také novinky společnosti Lenovo. Ta přinesla zařízení pro virtuální realitu, mobil, tablet a notebook 2v1.

Lenovo společně s Microsoftem vyvíjí svět virtuální reality Lenovo Explorer. K jeho návštěvě slouží brýle s připojením k počítači. Nabízí se různé formy zábavy, hraní her, sledování 3D filmů, ovládání nástrojů Microsoft Office.

Nový smartphone Moto X obsahuje také další úroveň reality, prostřednictvím chytrého fotoaparátu prý lze zaměřit hledáček na objekt a dozvíme se podrobnosti o něm. Výrobce rovněž vložil do mobilu asistentku Alexu od Amazonu. Telefon přijde do ČR v říjnu za 11 999 Kč.

Notebook Lenovo Yoga 920 přichází s Windows 10, procesorem Intel Core i7 a 13,9palcovým displejem 4K IPS. Konstrukce umožňuje hned 4 polohy, doplňuje ji dotykové pero. Špičkový tablet bude dostupný od října za 38 999 Kč. Levnější tablet Lenovo Yoga 720 bude za 21 999 Kč.

Tablet typu 2v1 Miix 520 dostal odnímatelnou klávesnici a Windows 10. Opět je tu procesor Intel, následuje SSD disk a až 16 GB RAM. Psaní na displeji usnadní Active Pen 2 s podporou různých úrovní přítlaků a jejich rozpoznání. Dostupnost je od listopadu, cena zatím není stanovena.

 

 

Reklama