Lepší než online výuka? Mathman naučí i prosviští matematiku u žáků i studentů [aplikace]

Reklama

Máte doma děti školou povinné, ať už na základní škole nebo už na střední? S šikovnou aplikací teď mohou objevit svět matematiky a přestat se jí obávat. Mathman je totiž superhrdina, který si poradí s matematickými mostry a hodit se může nejen do karantény.

Autorem aplikace Mathman je Jan Maloušek z VUT v Brně, který s ní uspěl v rámci soutěže T- Mobile Rozjezdy. Žáci druhého stupně a studenti v ní najdou výuku a procvičování matematiky formou, která je bude bavit.

Matematická monstra nemají šanci

Aplikací provádí kreslený hlavní hrdina Mathman, který má pokořit záporná monstra schovaná ve 13 interaktivních kurzech. Už jména monster vzbuzují zájem, máme tu čest s Darthem Aritmetikusem, Octopus Promilus, Skelton Equalar apod.

V kurzech žáci a studenti najdou řádně vysvětlenou výuku, která je proložená interaktivními příklady, testovými příklady a závěrečnými vědomostními souboji. Absolvování kurzů přináší bonusové body pro Mathmana, vyhrané souboje ubírají životy monstrům, prohrané pak hlavnímu hrdinovi.

Učitelka zdarma v mobilu

Aplikace je přehledná při používání, delší texty se jednoduše posouvají a odkrývají. Delší bloky prakticky doplňují testové otázky s vyznačením správných odpovědí. Shrnutí každého kurzu obnáší další přezkoušení z naučeného.

Autorovi se podařilo do pro někoho nudné výuky matematiky přinést zábavní prvky, které mohou motivovat žáky i studenty k úspěšnému absolvování kurzů. Aplikaci lze stahovat zdarma  z Google Play, u spodního okraje se ukazuje proužek reklam. Bez nich aplikace na měsíc vyjde na 50 Kč, navždy je pak za 400 Kč.

Reklama