Letní fotografická škola nejen pro mobily HTC

Reklama

Kapitoly článku:

  1. Přehled modelů HTC One s parametry, odkazy na recenze
  2. I. část fotografického manuálu
  3. II. část fotografického manuálu

Ostření

Tip experta: Rozmazané snímky jsou noční můrou každého fotografa, proto je ostrá fotografie první lekcí ve škole. I když jsou fotoaparáty v telefonech HTC One vybaveny funkcí automatického ostření, lze ostřit na konkrétní objekty na displeji.

Jak na to: Při focení se nebojte dotknout displeje tam, kam má fotoaparát ostřit. Pokud fotíte portrét, ostřete na obličej, resp. na oči. Fotíte-li partnera nebo děti s pláží v pozadí, ostřete na obličej, resp. na oči. Je-li kompozice složená z několika objektů v popředí i v pozadí, udělejte ji zajímavější tím, že zaostříte na pozadí. Popředí zůstane lehce rozmazané a fotografie dostane profesionální nádech.

Panorama

Tip experta: V některých případech se do klasického rozměru fotografie nevejde tolik informací, kolik je potřeba. Někdy se prostě jen chceme pochlubit nádherným výhledem z vyvýšených prostranství. Pro tyto účely obsahují telefony HTC One funkci Panorama, která umožňuje sloučení pětice samostatných fotografií do jedné panoramatické.

Jak na to: V přednastavených režimech vyberte funkci Panorama. Vyfoťte první snímek. Je potřeba mít na paměti, že první snímek je vždy krajní. Po prvním snímku stačí s telefonem HTC One posouvat vybraným vodorovným směrem. Fotoaparát automaticky vyfotí zbývající čtyři snímky. Jako pomůcku má uživatel na displeji vodováhu, která zaručuje, že výsledné panorama bude bez nepříjemného sklonu.

Automatické zachycení úsměvu

Tip experta: Telefony HTC One jsou vybaveny unikátní funkcí automatického zachycení úsměvu. Trik je snadný, jakmile fotoaparát rozpozná lidský obličej a především úsměv, okamžitě pořídí fotografii. S touto funkcí tedy můžete směle vyhlásit konec všem ničitelům rodinných fotografií a věčným ufňukánkům.

Jak na to: V nabídce Možnosti fotoaparátu zapněte funkci Automatické zachycení úsměvu. Fotoaparát okamžitě začne analyzovat lidské obličeje a trpělivě vyčkávat na správný moment, kdy na fotce není jediný smutný výraz.

Obrazové filtry

Tip experta: V současné době stoupá obliba digitálních obrazových filtrů, které dodávají fotografiím zcela nový nádech. Je libo některý z dobových filtrů imitujících filmové kolorovací procesy ze 70. nebo 80. let? Zaujměte přátele netradičními, ale jinak zcela obyčejnými fotkami z dovolené. Vyzkoušejte je, experimentování je přeci klíčem k dobré fotografii.

Jak na to: Telefony řady HTC One nabízejí několik obrazových filtrů. V nabídce s ikonou polarizačního filtru najdete filtry Mono (tónování do určité barvy), Venkov, Starobylý, Černobílý, Sépie, a další, které propůjčí vašim fotkám zcela nový rozměr. Schválně se zkuste pochlubit přátelům dvěmi stejnými fotografiemi v automatickém režimu a s obrazovým filtrem. Uvidíte, že obrazový filtr zaujme mnohem více.

Fotografické efekty

Tip experta: Telefony řady HTC One obsahují také přednastavené efekty. Vyzkoušejte populární hrátky s hloubkou ostrosti, která zaostří vybraný objekt a zbytek fotografie rozmaže. Nikdo vám neuvěří, že fotka pochází z mobilního telefonu, nikoli z profesionální zrcadlovky. Nebo je libo medailonek na rodinné tablo?

Jak na to: V nabídce s ikonou polarizačního filtru najdete funkce Hloubka pole, která simuluje hloubku ostrosti, Medailonek nebo Tečky. Ta zvětší jednotlivé pixely fotografie a vytvoří zajímavý efekt tečkované fotografie.

Kapitoly článku:

  1. Přehled modelů HTC One s parametry, odkazy na recenze
  2. I. část fotografického manuálu
  3. II. část fotografického manuálu

Reklama