Letní fotografická škola nejen pro mobily HTC

Reklama

Kapitoly článku:

  1. Přehled modelů HTC One s parametry, odkazy na recenze
  2. I. část fotografického manuálu
  3. II. část fotografického manuálu

HDR (High Dynamic Range) aneb hrajeme si se světlem

Tip experta: Definice říká, že HDR je technologie umožňující větší dynamický rozsah expozice. Zjednodušeně řečeno, tato funkce skládá několik fotografií do jedné a porovnává nejsvětlejší a nejtmavší bod. Stíny na fotce jsou světlejší a detailnější a lidské tváře se sluníčkem v pozadí jasnější.

Jak na to: V přednastavených režimech fotografie tentokrát vyberte funkci HDR a jednoduše vyfoťte snímek. To je celé. Zkuste si stejnou fotografii v automatickém režimu a porovnejte rozdíl.

Funkce pro pokročilé

Tip experta: Pokročilí uživatelé, kterým chybí manuální režim ze své zrcadlovky, ocení další možnosti nastavení fotoaparátu v telefonech řady HTC One.

Jak na to: V nastavení hledejte nabídky Úpravy obrázku, ISO, Vyvážení bílé nebo Rozhraní fotoaparátu. Otevřou se vám další možnosti expozice, hodnoty citlivosti ISO, teplota chromatičnosti bílé barvy nebo zapnutí mřížky pro dodržení zlatého řezu.

Videa ve vysokém rozlišení

Tip experta: V HTC jsme si vědomi, že rodinná alba z letních dovolených netvoří zdaleka pouze fotografie. Někdy je potřeba sáhnout po videokameře, a to nejlépe opět ve stejném zařízení. Proto telefony řady HTC One umožňují natáčet až v nejvyšším HD rozlišení.

Jak na to: V nabídce Kvalita videa vyberte požadovanou velikost videa, které se chystáte natáčet. Telefony HTC One umožňují natáčet až v nejvyšším rozlišení Full HD (1920 x 1080 px), což je dokonalá kvalita pro domácí televizi. Chcete-li se pochlubit přátelům krátkým pozdravem v MMS, vyberte kvalitu přesně pro MMS, ať vám operátor účtuje co nejméně za datový přenos. Mějte také na paměti, že čím kvalitnější rozlišení, tím větší bude náročnost na úložný prostor.

Fotografické sociální sítě

Tip experta: Fotografie z dovolené, prázdnin a léta nejsou zkrátka určené k tomu, aby zůstaly zaheslovány v počítači. Pochlubte se svým blízkým nebo rodině s tím nejzajímavějším, co jste na svých cestách zachytili a využijte k tomu některou z nejpopulárnějších sociálních sítí.

Instagram

Aktuálně nejpopulárnější fotografickou sociální sítí je služba Instagram. Její obsah tvoří výhradně fotografie z fotoaparátů mobilních telefonů s operačním systémem Android (tedy i telefonů HTC One) a iOS. O jejím potenciálu svědčí fakt, že ji Facebook v dubnu 2012 koupil za 1 miliardu dolarů. Její síla kromě sdílení vlastních fotografií a prohlížení uměleckých fotografií přátel spočívá především v nabídce daleko více obrazových filtrů a efektů, než čítá základní nabídka vestavěného fotoaparátu HTC One. K dispozici bezplatně ke stažení z obchodu Google Play v telefonech HTC One.

Facebook

Pořízené fotografie lze okamžitě sdílet do vybraného alba na Facebooku tlačítkem Sdílet v Galerii. Nejzajímavější na Facebooku jsou ovšem jeho čísla. Věděli jste, že na svých serverech má více než 140 miliard fotografií, která tam od roku 2006 nahráli samotní uživatelé? Nebo že toto číslo je více než 4 % všech fotografií, které lidstvo ve své historii pořídilo?

Dropbox

Tip experta: Majitelé HTC One mohou své fotografie z cest mohou okamžitě archivovat ve webovém úložišti služby Dropbox. Že nemáte v zahraničí datový tarif? Dropbox automaticky sám odloží zálohování na hotelovou wi-fi síť. Jako poděkování za registraci navíc získáte 25 gigabajtů prostoru zdarma po dobu dvou let. To je pomalu dovolená v každém týdnu. Standardně jsou k dispozici pouze 2 GB. Fotografie lze následně prohlížet jak ve svém počítači, tak v internetovém prohlížeči v kavárně. Aplikace je standardně předinstalovaná ve všech telefonech HTC One.

Jak na to: Ve výpisu nainstalovaných aplikací spusťte předinstalovanou aplikaci Dropbox. Zaregistrujte se do služby (bezplatně) a začněte využívat všech výhod, které webové úložiště nabízí.

Kapitoly článku:

  1. Přehled modelů HTC One s parametry, odkazy na recenze
  2. I. část fotografického manuálu
  3. II. část fotografického manuálu

Reklama