Letní tip pro Huawei bez Google služeb: apka GSpace

Reklama

Huawei se po rozchodu s Google službami snaží nabídnout zajímavé aplikace v AppGallery a to se mu daří. Stesk po Google službách ale snadno zaženete s apkou GSpace. Na co se připravit?

Telefony Huawei včetně vlajkové lodi Huawei P50 Pro obsahují Android s prostředím HMS – Huawei Mobile Services. Postrádají tak aplikace Googlu, jak je známe z jiných telefonů s Androidem a nelze je běžně instalovat. V Huawei AppGallery je sice hustá zásoba her a aplikacemi, ale pokud zatoužíte třeba mít aplikaci Gmail, Google Mapy a jiné, můžete sáhnout po aplikaci GSpace. 

GSpace najdete v AppGallery, stažení je zdarma, stejně jako její používání. Aplikace je prostředníkem mezi prostředím Huawei a Google obchodem, po instalaci aplikací je budete z GSpace spouštět. Instalace aplikace je snadná, nemusíte se nikde registrovat a nic dalšího řešit. Hlavní rozcestník nabídne známé aplikace, můžete je ihned instalovat. Někdy je vyžadováno přihlášení, jindy nikoliv. Počítejte s tím, že nic není zadarmo, takže spuštění GSpace i samotných aplikací trvá vždy 5 sekund, kdy se díváte na reklamu, ta se ukáže i pozavření aplikace. Dále si aplikace GSpace ukousne něco výkonu vašeho telefonu a reakce odezva není nejbystřejší. GSpace je i tak použitelný, hodilo by se pohodlnější vyhledávání aplikací. Reklam se zbavíte 420 Kč doživotně, nebo 52 Kč měsíčně.

Reklama