Let’s Create! Pottery: z hrnčíře umělcem (recenze hry)

Reklama

Myslíte si, že hrnčířství je nuda? Ne v podání této aplikace. Přistupoval jsem k ní značně skepticky, ale už po vytvoření první vázy si uvědomíte, že vás to bude opravdu bavit. A to na vás teprve čeká řada příjemných překvapení.

Přiznávám, že jsem o existenci této aplikace neměl nejmenší tušení. Možnost bezplatného stažení v Nokia obchodě mě ale před časem nalákalo aspoň na vyzkoušení. Moc šancí jsem hře nedával, o to příjemnější překvapení mě čekalo.

Základní obrazovka je jasná. Točí se na ni hrnčířské kolo a vy pomocí točení a dotyků postupně formujete výsledný džbán, vázu nebo cokoliv vás napadne. Až budete se svým výtvorem spokojeni, dáte ho do pece vypálit a pak zkusíte prodat. A tady to začíná. Čím lepší výsledek, tím více peněz můžete získat v následné aukci. A čím budete bohatší, tím lepší materiály, doplňky, ornamenty a zdobení si budete moci dovolit. Let’s Create! Pottery je vlastně variací na budovatelskou strategii, kdy z nuzných hrnčířských začátků postupně budujete umělecká díla.

Další z výzev představuje dopis od příbuzných, kterým dostanete pokyn, jak má vyrobená váza (či cokoliv jiného) vypadat. A tady zjistíte, že vytvořit něco podobného je vlastně docela těžké a správné vymodelování vám dá určitě práci.

Pochopitelně, bez dotykového displeje by to tentokrát nešlo. V jeho použití spočívá většina kouzla této hry. Grafika stačí jednoduchá, naopak neustále se opakující „relaxační“ hudební doprovod vás bude brzo štvát a raději ho vypnete.

Největším mínusem Let’s Create! Pottery tak zůstává ve vyšší ceně, která může mnohé zájemce odradit. Vyzkoušejte ale určitě aspoň lite verze aplikace.

Operační systém: Nokia Belle, iOS 4.2 a vyšší, Android 2.0 a vyšší

Cena: 30 Kč (Nokia), 89,99 Kč (Android), 4,99 dolarů (App Store)

Odkaz na stažení: Nokia, App Store, Google Play

 

Reklama