Levné telefony s dotykovým displejem, bez operačního systému

Reklama

Tři nové telefony Nokia Asha nám připomněly, abychom se zkusili podívat na telefony, které sice nabízejí dotykový displej, operační systém ale nemají. A protože nechceme mnoho utrácet, dalším kritériem se stala i výhodná cena.

Samsung Star II Duos

Star II Duos už patří ke starším mobilním přístrojům, jedná se ale o líbivý dotykový mobil, který je u uživatelů hodně populární především díky podpoře dvou SIM karet. Telefon nemá operační systém, ovládací prostředí TouchWiz je ale totožné jako u smartphonů. Kromě podpory dvou SIM karet je hlavní výhodou přítomnost Wi-Fi, telefon totiž nenabízí rychlá data, má pouze GPRS a EDGE. Další konektivita už je standardní, mobil má microUSB a 3,5mm jack.

Samsung C6712 Star II Duos lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony Ericsson Mix Walkman Phone

I když je tento telefon podobný Xperiím, otevřený operační systém u něj nenajdete. Jedná se o docela jednoduchý mobil, jehož hlavní předností je přítomnost Wi-Fi a velmi dobré je také rozlišení dotykového displeje, plných 400 × 240 bodů. Telefon si vystačí pouze s GPRS a EDGE, nepříliš velkou uživatelskou paměť 100 MB samozřejmě rozšíříte paměťovými kartami. U hudebního telefonu nemůže chybět ani standardní audiokonektor. Baterie má kapacitu 1000 mAh, díky nižšímu výkonu mobilu ale zcela dostačuje a podílí se na velmi nízké hmotnosti přístroje.

Sony Ericsson WT13 Walkman Mix lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Samsung Star III

Samsung Star III je zatím poslední generací uživatelsky velmi populárního mobilního telefonu. Ani tentokrát se ale výrobce nerozhodl pro nějak výrazně bohatší nabídku funkcí. Kapacitní dotykový displej s 3“ má rozlišení 320 × 240 bodů, datové přenosy stále nepočítají se sítěmi třetí generace. Naštěstí ale telefonu nechybí podpora Wi-Fi. Stejně jako u ostatních přístrojů stojí za pozornost příjemné rozměry, fotoaparát nabízí v této třídě dobré rozlišení 3 Mpx, video je ale slabých 176 × 144 bodů.

Samsung S5220 Star III lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

LG T500

Líbivý mobil prodávaný v zajímavých barevných kombinacích vás mnoho stát nebude. Na oplátku ale také příliš neočekávejte. Malým rozměrům padl za oběť displej s úhlopříčkou 2,8“ a určitě dobrým rozlišením 320 × 240 bodů. Dávejte ale pozor, displej je rezistivní. Telefon disponuje nadprůměrně silnou baterií s kapacitou 1280 mAh. Možná je to až zbytečné, protože LG nenabízí GPS, chybí také Wi-Fi a tak se o data stará pouze GPRS a EDGE. Multimediální obsah do mobilu dostanete ještě přes bluetooth, nebo využijte klasiku v podobě microUSB.

LG T500 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Vodafone 547

Tento mobilní telefon najdete v nabídce operátora Vodafone a jedná se o jeden z nejjednodušších mobilních přístrojů s dotykovým displejem. Ten má pouze menší úhlopříčku 2,8“ a při ovládání se připravte na odporovou technologii. Překvapí naopak velmi dobré rozlišení 240 × 400 bodů. Výbava zahrnuje datové přenosy do maximální rychlosti nabízené EDGE, bohužel se nedostalo na Wi-Fi. Počítejte také s velmi malou interní pamětí a jednoduchým 2Mpx fotoaparátem. Vzhledem k celkové výbavě trochu zaskočí, že má tento mobil vyšší hmotnost než jeho konkurenti.

Vodafone 547 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama