Levnější benzín? Snad už jen v mobilu (přehled aplikací)

Reklama

V poslední době asi jen těžko najdete někoho, kdo si nestěžuje na vysoké ceny pohonných hmot. Dá se s tím něco dělat? Snad jen hledat levnější čerpací stanice. Ale kde? Nejpohodlněji v mobilním telefonu!

Možná znáte ve svém okolí čerpací stanice, kde je levný benzín. Tak proč se o takovou informaci nepodělit i s ostatními? Až budete sami na cestách, možná oceníte, že někdo sleduje i ceny na jiných benzinkách.

Vyzkoušeli jsme tři aplikace, jedna aktualizuje ceny sama, další dvě se spoléhají na sdělování informací ze strany uživatelů. Při současných cenách nemají nouzi o řadu aktivních přispěvovatelů. Přesto vám ale nikdo nezaručí, že ceny, které uvidíte na displeji, opravdu platí. Aplikace ale dobře poslouží i jako přehled nejlevnějších čerpacích stanic ve vašem okolí. Pokud se cena výrazně liší, zadal ji do aplikace nejspíše samotný pumpař a dává tak jasný signál, abyste se mu jednou provždy vyhýbali.

Jaké programy si tedy nainstalovat, abyste ceny benzínu podchytili co nejlépe?

Pumpdroid (Android)

Tato aplikace by měla sledovat zhruba 2900 stanic. Bohužel měla velký problém se zaměřením aktuální pozice, potíže ale mohl způsobovat spíše telefon. Naštěstí jde na mapě vybrat oblast, kde vás ceny benzínu zajímají.

Následně vidíte čerpací stanice a cenu za vybraný druh benzínu. Naprosto zásadním prvkem je informace o poslední aktualizaci zobrazené ceny. U některých stanic jsou denní aktualizace na denním pořádku, u těch dražších se ale třeba cena několik dnů neaktualizuje. Samotná úprava ceny je přitom velmi jednoduchá, stejně snadno se stanice dají přidat mezi oblíbené nebo se na ně necháte navigovat.

Pumpdroid nabízí i velmi užitečné nastavení. Zvolíte si, jaký druh paliva vás zajímá, kolik kilometrů ještě považujete za nejbližší okolí nebo způsob řazení čerpacích stanic.

Odkaz na stažení

iPumpuj (iOS)

Tato aplikace má o něco lépe řešené ovládání, databáze stanic ovšem není tolik bohatá. Opět můžete přepínat mezi nejbližšími a nejlevnějšími stanicemi, teprve po výběru ale zjistíte, jak staré jsou zobrazené informace a vidíte i navigační mapu. Také u iPumpuj můžete zobrazené ceny upravovat, měnit druh paliva, které vás zajímá a nastavovat automatické aktualizace.

Aplikace navíc umožňuje pracovat pod uživatelským účtem a za aktualizace cen sbírat body s možností výhry zajímavých cen.

Odkaz na stažení

Dopravní info (Windows Phone)

Sledování cen na čerpacích stanicích je tentokrát pouze jednou ze součástí této placené aplikace. Nevýhody oproti konkurentům jsou zřejmé. Za plnou verzi musíte platit a přinejmenším pro trial není možné ceny na stanicích také nijak upravovat. Ještě více možná vadí, že nevidíte, jak jsou ceny staré a příliš bohatý není ani seznam stanic. Pro základní přehled to ale bezesporu stačí a cena za aplikaci rozhodně není nijak horentní.

Odkaz na stažení

Cena: 31,49 Kč

Reklama