5 tipů na levný mobil s alespoň gigahertzovým procesorem

Reklama

Výkon mobilních telefonů je jednou z jejich nejdůležitějších vlastností. Pokud se vám nechce utrácet za dvoujádrové přístroje, docela dobře dnes vystačíte i s 1GHz. Cenově už se dostaly pod 5 000 Kč a za žádný v našem výběru nezaplatíte více než 6 500 Kč!

Sony Ericsson Xperia Mini

Suverénně nejlevnější telefon s 1GHz procesorem. Pozor, jedná už se o hodně malý telefon, ale rozměry v tomto případě berte spíše jako výhodu. Telefon seženete v několika barevných variantách, operační systém Android překrývá grafické prostředí Timescape, které se snaží přizpůsobit menšímu 3“ displeji. Telefon nemá jen solidní procesor, dobré jsou i další parametry: 512 MB RAM, HD video nebo rychlá data. Hlavní problém u tohoto přístroje byste opravdu mohli mít jen s ovládáním, pro děti a dámy je ale skvělý. Muži si budou muset většinou chvíli zvykat, ale za tu cenu je to přijatelná oběť.
 
 
 

Sony Ericsson Xperia Mini lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia 500

Další telefon, který s přehledem koupíte pod 5 000 Kč. Operačním systémem je v tomto případě Nokia Anna, několik dní už je ale k dispozici aktualizace na mnohem lepší Belle. Telefon má opět velmi příjemné rozměry s hmotností pod 100 g, displej už má ale úhlopříčku 3,2“ a trošku netypické rozlišení 360 × 640 bodů. Silnou stránkou telefonu je bezesporu bezplatná plnohodnotná navigace, zklamat by vás mohlo jen VGA video nebo menší paměť RAM. Telefon seženete v několika zajímavých barvách. Přečtěte si kompletní recenzi.
 
 
 
 

Nokia 500 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony Ericsson Live With Walkmann

Mezi všemi Xperiemi z loňského roku tento mobil trochu zapadnul, přitom se také jedná o smartphone s Androidem. Asi nejdivnější na celém přístroji je jeho název a přehnané soustředění na hudbu. Raději ho berte jako cenově výhodný smartphone. Pozor na menší displej (3,2“), naopak rozlišení je nadprůměrně jemné. Telefon nabídne stále docela aktuální verzi Androidu 2.3.4, potěšilo mne HD video. Velmi solidní je také kapacita paměti RAM. Ideální volba pro všechny, kterým Xperia Mini už připadá až moc malá. A v čem hledat onu specializaci na hudbu? Dostanete trochu lepší sluchátka, o něco kvalitnější je i zvukový výstup z hlasitého reproduktoru.
 

Sony Ericsson WT19i Live with Walkman lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Motorola Defy Plus

Tomuto odolnému telefonu jsme se věnovali v několika článcích, recenzi najdete zde. Rychlý procesor, solidní displej a odolnost patří mezi nejlepší vlastnosti, velkou nevýhodou by naopak mohla být chybějící česká lokalizace, mobil je kompletně anglicky. Zmínit se musím ještě o vysokém rozlišení displeje 480 × 854 bodů nebo velké kapacitě baterie 1700 mAh. Telefon se ale určitě nevyplácí pořizovat kvůli multimediální výbavě. Fotoaparát potřebuje dobré světlo, video je pouze ve VGA rozlišení.
 
 
 
 

Motorola MB526 Defy + lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Samsung Wave II

Starší mobil s operačním systémem Bada už pomalu nahrazuje novější Wave III. Pokud vám ale nevadí menší displej a trochu horší hardwarová výbava, můžete podstatně ušetřit. Displej ostatně není nijak špatný, má 3,7“ a 480 × 800 bodů. Navíc s velmi dobrou čitelností díky Super Clear LCD. Telefon nabízí rychlá data, GPS HD video nebo velkou interní paměť (necelých 1,4 GB). Operační systém Bada je velmi dobře odladěný, nově existuje ve verzi 2.0 Pouze nabídkou aplikací na konkurenci lehce ztrácí.
 
 
 
 

Samsung S8530 Wave 2 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama