LG E510 Optimus Hub: kvete slunečnice v zimě? (preview)

Reklama

Korejský výrobce nabízí lákavé spojení Androidu a telefonu s cenou do 5 000 Kč. Solidní konstrukce se sklíčkem Gorilla Glass nad 3,5″ displejem nabízí i senzorová tlačítka, 5Mpx fotoaparát, nechybí Wi-Fi a 3G.

Fanoušci Androidu, kteří pátrají po mobilu do několika tisíc korun, mohou do svého výběru zahrnout i toto LG. Na rozdíl od nedávno testovaného Samsungu Galaxy Y má lepší 5Mpx foťák i obstojný větší displej a tak je jeho obsluha pohodlnější. LG Optimus Hub měří 113 × 61 × 12 mm a váží 123 g, tedy průměrné hodnoty.

LG E510 Optimus Hub lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Přední stranu zabral 3,5″ displej a trojice senzorových tlačítek. Všechna jsou podsvícená, prostředí se chlubí lesklým zvýrazněním. Displej kryje Gorilla Glass, rámeček mobilu navíc brání povrch protiž škrábancům při otočení a položení na podložku. Okraje jsou totiž mírně vyvýšeny. Strohé boky nabízí jen dvojtlačítko hlasitosti vlevo, zámek nahoře, tamtéž i 3,5mm jack. Vespod se mobil dobíjí přes microUSB.

LG Optimus Hub další chytré mobily od O2 už od 1 Kč, psali jsme v článku.

Slot na karty microSDHC se schoval pod zadní kryt, SIM se vkládá pod baterii. Kryt není nudně tmavý, nýbrž se pokryl šedými tečkami, dominuje čočka 5Mpx fotoaparátu s autofokusem. LED dioda pro přisvícení však zcela chybí. Na baterii se píše o 1 500 mAh, to by mohlo na dva dny provozu postačit.

O chod Androidu 2.3 se stará procesor s taktem 800 MHz a k tomu přizvukuje 512 MB RAM. Po spuštění spatříte na displeji standardně nastavené pozadí s květem slunečnice. Jas displeje se dá ručně upravit, rozlišení 320 × 480 bodů už je hodně přátelské. Uvidíme v praxi, jak si mobil poradí s každodenním vytížením, zvědaví jsme i na fotky. Recenzi vydáme v nejbližších dnech!

Reklama