Našlapané LG patří mezi nejlepší modely výrobce a určitě si jej hned všimnete. Zahnutou konstrukci totiž u jiných značek neuvidíte.
LG G Flex 2 budí emoce právě svým zahnutým tvarem, který může připomínat tropické ovoce nebo jen naznačuje, že se vám mobil ohnul v kapse náhodou. V každém případě je to neotřelé a budí pozornost. Navíc výrobce záda polepil samoopravitelnou fólií, takže nějaké škrábance se zacelí samy.
LG G Flex2 |
|
Rozměry: 149 × 75 × 9 mm, 152 g | |
Displej: 5,5″, 1080 × 1920 bodů, 16 mil. barev, OLED | |
Procesor, systém: 2000 MHz, Android | |
Paměť, úložiště, karta: 2048 MB, 16000 MB, ano | |
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE | |
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack | |
Fotoaparát: 13 Mpx, video: 4K autofokus blesk | |
Podrobné specifikace | |
Aktuální cena LG H955 G Flex 2 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, ) |
Výhody
- Zahnutý design
- Zadní opravitelný kryt
- Informační vícebarevná LED
- Výborný fotoaparát
- Kvalitní nadstavba EMUI
Nevýhody
- Zahřívá se při zátěži
Konstrukce
Je tenká, zahnutá, se zaoblenými hranami, takž menší ruce mohou mít problém telefon spolehlivě držet. Je to určitě o zvyku a opatrnosti. Tloušťka jen 9 mm je skvělá a hmotnost 150 g přijde akorát. OLED displej se prohnul, dostal fullHD rozlišení a velikost 5,5 palců je dostatečně komfortní.
Jas displeje reguluje automatika, při jasném počasí doporučuji dotlačit jas na maximum. Ochranné sklo má tendenci k odleskům, tak někdy moc vidět není a je třeba zastínit. Chválím za přítomnost přední kamery a rovněž vícebarevné informační LED vedle sluchátka vlevo. Senzorová tlačítka běžně vidět nelze, rozsvítí se s displejem. Jejich množství a pořadí se dá upravit, a to je určitě dobrá zpráva.
Boky mobilu žádná tlačítka nemají a vůbec to nevadí, ovládací prvky jsou totiž vzadu. Dolní strana ještě má microUSB konektor, nahoře pak objevíte infraport a jeden ze dvou mikrofonů. Design konstrukce dolaďuje lesklý rámeček kolem displeje, na mobil je tak radost pohledět a vypadá reprezentativně.
Hladká záda mobilu trochu kloužou kvůli instalované ochranné fólii. Ta se umí regenerovat, takže vlasové škrábance by měly být minulostí. I v reálu tomu tak je, mobil stačí přeleštit a vypadá stále k světu. Umístění tlačítek na zádech není nové, už jsme ho viděli třeba u předchozího Flexu.
Klasicky tu máme ovládání hlasitosti, potvrzovací tlačítko. Jejich velikost je dostatečná, najdete je spolehlivě i třeba během hovoru pro zvýšení hlasitosti apod. Nad nimi se vyjímá oko 13Mpx snímače s podporou 4K videa. Podle kvality fotek je potřeba LG pochválit, tenhle mobil patří mezi top mobily na focení za různých podmínek. Fotit se dá právě zadním tlačítkem hlasitosti nebo klasicky přes displej.
Zadní kryt ještě obsahuje hlasitý reproduktor, jeho zvonění se nedá přeslechnout, nemám připomínek. Pod krytem čeká prázdný microSD slot a microSIM pod ním. Baterie s kapacitou 3 000 mAh není přístupná a je pevně zabudovaná. Výdrž mobilu spadá v mém případě někam k průměru 1,5 dne výdrže, telefon ale využívám neustále pro internet, poslech Spotify, komunikaci. Takže se není čemu divit.
Hardware
Testovaná verze obsahuje 16 GB vnitřní paměti, zároveň 2 GB RAM. Mocný výkon podporuje 8jádro s taktem 2 GHz. Co jsem vypozoroval, přihraní náročnějších her nebo při dlouhodobějším používání se mobil na zádech zahřívá. Ale rozhodně se o něj nespálíte. I zahnutý telefon může být spolehlivý pracant, také G Flex 2 nezklame v datových spojeních v LTE sítích. Ani na NFC nezapomíná.
Android 5.0.1 má nadstavbu EMUI, která podporuje různé vychytávky. Při zamknutém displeji stačí potáhnout od horní hrany a ukážou se vám hodiny. Rovněž je populární zamykání Knock Code, kdy do vybraného místa displeje ťuknete a mobil odemknete. Displej se umí rozsvítit při poklepání apod.
O upravení spodních tlačítek jsem se zmiňoval, prostředí podporuje ovládání gesty, zobrazovat naposledy spuštěné aplikace v přehledném karuselu atd. Nezklame výsuvná informační lišta s řadou přepínačů a posuvníků, jak je libo. S LG jsem nezažil potíž při kvalitě hovorů a další komunikace přes instantní komunikátory. LG se rovněž bleskově chytá na GPS signál k navigaci. Kritiku neschytá ani hudební výstup do sluchátek, tady je vše v pořádku a majitelé nebudou zklamáni.
O kvalitě fotek jsme psali v našem preview, tady také není připomínek. Trochu slabší výkon přední 2Mpx kamery by měl stačit na nějaké selfie. Ovšem takto drahý mobil bude fotit hlavně zadním fotoaparátem a tam můžete mít 4K video nebo tradiční 1080p ve vysoké kvalitě. Rychlost focení je na úrovni, můžete pálit jednu fotku za druhou a všechny budou dobře ostré, s odpovídajícími barvami a bez šumu. V multimédiích se zdá toto LG stojí pevně na nohou.
Závěr
Zahnuté LG určitě nezklame žádného mobilního fandu, který hledá kvalitní smartphone s Androidem 5. Z ruky pak Flex 2 nedá díky chytlavému designu, řadou vylepšení v nadstavbě systému i dotaženým multimédiím.