LG G Watch R: chytré hodinky se skvělým vzhledem [recenze]

Reklama

V redakci moc nesdílíme nadšení pro příslušenství nositelné na ruce, ovšem tyto hodinky stojí za pozornost. I když trpí rychlým vybíjením, rozhodně překvapí designem a kvalitou displeje.

lggwatchr

LG G Watch R lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


LG G Watch R se umí hned zalíbit, vypadají totiž „normálně“ jako klasické hodinky. Na první pohled tak ani nenapadne, že by šlo o elektronickou hračku, kterou lze spárovat s telefonem a využít různé funkce. Hodinky jsou doplněny o kožený pásek, konstrukce hodinek odolá vodě a prachu, můžete se s nimi tedy sprchovat či jinak dovádět. Hodinky se vyrábí v jediné barvě, a to černé. Rozměrově nejsou nijak přerostlé, přesně 46 × 54 × 11 mm při hmotnosti 62 g.

LGGWatchR_1LGGWatchR_2LGGWatchR_3LGGWatchR_4

Součástí výbavy hodinek je také microUSB kabel pro připojení k počítači a dobíjení. Ovšem k tomu potřebujete ještě magnetickou dokovací stanici kulatého tvaru. Bez ní hodinky nenabijete. Toto je hodně slabé místo hodinek za skoro 7 000 Kč. Počítejte s tím, že budete myslet na to, abyste na víkendový výlet tuto stanici vzali s sebou. Kožený pásek je zpočátku dost tuhý, ale po zvlhnutí při používání se již tvaruje dobře. Výhodou určitě je jeho možná výměna při opotřebení.

LGGWatchR_5LGGWatchR_6LGGWatchR_7LGGWatchR_8

Plastová konstrukce má ze spodní strany snímač srdečního tepu ze zápěstí, k tomu slouží aplikace v systému hodinek. Hodinky LG jsou vybaveny 1,3palcovým POLED displejem s výbornou čitelností, ostrostí a jasem. Konstrukce nabízí i klasický otočný kolík, který stiskem rozsvítí displej a podržením zpřístupní nastavení. Jelikož je displej dotykový, zbytek ovládání si snadno hned osvojíte. Odolné plastové sklíčko vypadá, že snese i větší tlak prstů.

LGGWatchR_9LGGWatchR_10

Operační systém Android Wear nabízí hned několik skinů ciferníků a tak si můžete měnit vzhled hodinek dle nálady. Každý z nich se navíc trochu mění při přepnutí do úsporného režimu, takže hodinky nebudou nudit. Uvnitř hodinek nechybí vibrační motorek a tak vás upozorní na hovory, zprávy, budík, vibrace jsou však dost krátké a někdy je málem neucítíte.

LGGWatchR_11LGGWatchR_12

Chod systému je perfektně vyladěn na výkon 4jádrového procesoru 1,2 GHz a 512 MB RAM, uvnitř je dokonce 4 GB místa v paměti. Párování s mobilem zajistí bluetooth 4.0, pokročilé technologie zastupují kompas, akcelerometr, krokoměr a dokonce barometr pro nadmořskou výšku! Pro spárování s mobilem je vyžadován Android 4.3 a aplikace Android Wear, její průvodce se pak postará o zbytek. do hodinek lze nahrát další aplikace z Google Play, v základu je jich jen několik.

LGGWatchR_14LGGWatchR_13

V hodinkách tak můžete číst nové zprávy, kontrolovat registr hovorů, nechat se navigovat v Google Mapách, ovládat hlasově mobil atd. Možností je celkem dost a když budete tolerovat docela rychlé vybíjení po necelých dvou dnech používání, budete spokojeni. Bez nutnosti mobilu v ruce odmítnete hovory, pustíte hudbu a spoustu dalších věcí. Pro milovníky technologických hraček lze hodinky LG doporučit! Pochvalu zaslouží skvěle čitelný displej, konstrukce s odolností IP67, rychlý systém, kvalitní provedení, design. Výrobce mohl nabíjení integrovat přímo bez nutnosti dokovací stanice, chybí také GPS v hodinkách.

Reklama