Vyladěný smartphone od LG nabízí výkonný hardware, kvalitní fotoaparát, to vše v zaoblené plastové konstrukci. Velký IPS displej roztažený ke krajům udělá radost kvalitou obrazu.
LG G3 |
|
Rozměry: 146 × 75 × 9 mm, 149 g | |
Displej: 5,5″, 1440 × 2560 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD | |
Procesor, systém: 4 jádra, 2500 MHz, Android | |
Paměť, úložiště, karta: 2000 MB, 16000 MB, ano | |
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE | |
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack | |
Fotoaparát: 13 Mpx, video: 4K autofokus blesk | |
Podrobné specifikace | |
Aktuální cena LG D855 G3 32GB v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, ) |
Srovnání „kovu“ s HTC One M8LG G3 je vlajkovou lodí výrobce a má tak co nabídnout, když za něj dáte asi 15 000 Kč. Kvalitně zpracovaný telefon trochu zklame celoplastovou konstrukcí, třeba u HTC One M8 je použitý kov luxusnější. LG vsadilo na více barevných variant, uživatelé si pochvalují parádní zlatý model, kromě testované černé koupíte třeba bílou.
Konstrukce
Tělo telefonu se dobře drží díky zaobleným hranám a také absenci jakýchkoliv tlačítek na boku. G3 tak navazuje na G2, která s tlačítky vzadu přišla také. Zamlouvá se mi hmotnost do 150 g, ani bych ji netipoval. Na čelní straně má své místo velký 5,5palcový displej s QHD rozlišením, ten je roztažen ke stranám, žádné zbytečné tmavé rámečky.
V tmavém pruhu nahoře se ukryla informační LED, reproduktor a nezbytná čidla. Imitaci kovu najdeme pod displejem, kromě loga LG však neskrývá nic jiného. Senzorová tlačítka systému se rozsvítí společně s displejem. Proti třeba konkurenčnímu Galaxy S5 konstrukce nemá odolnost proti vodě a prachu, to může někomu chybět.
Spodní hrana poskytuje nutný microUSB slot na nabíjení, trochu netradičně má za souseda 3,5mm jack sluchátek. Nepřekvapí nás dva mikrofony na spodní i horní straně, nahoře pak již znovuobjevený infraport na ovládání TV a dalších spotřebičů ve vašem okolí. Displej s IPS technologií nabízí automatickou regulaci jasu, funguje rychle a spolehlivě. Pozorovací úhly, ostrost a podání barev rozhodně pochválím. Pro efektní odemykání můžete kromě tradičních gest, hesel a tahů zvolit tzv. Knock Code. Dvojitým ťuknutím na displej mobil probudíte, poté ťuknete postupně na tři ze čtyř políček v tom pořadí, jak jste si nastavili. Poté se mobil odemkne. Naopak dvojitým ťuknutím na volné místo na displeji se mobil zase zamkne. Je to snadné a už to budete vyžadovat u jiných telefonů.
Záda telefonu tvoří pouze tenký plastový kryt, na svém místě však drží spolehlivě. Uvolnit se dá s použitím výřezu na levém boku dole. Povrchová úprava má imitovat kov, nicméně takhle se nachytat dá snad málokdo. Pod ním objevíte microSIM a microSD sloty nad sebou. V krytu mají své místo tlačítko zámku/zapnutí a dvě tlačítka hlasitosti. Jsou dost zapuštěná pod povrch, a tak je nahmatáte při přidržení mobilu druhou rukou. Po zacvičení se na to dá zvyknout.
Fotoaparát doplňuje LED blesk a laserová LED pro ještě lepší ostření. S fotoaparátem se můžete pustit do 4K videa, výsledky při focení jsou hodně dobré v různých podmínkách. Vyměnitelná baterie s kapacitou 3 000 mAh možná ohromí tímto údajem, ovšem v praxi se mobil při zatížení dost svižně vybíjí. Osobně pro jistotu nabíjím denně nebo když mám poblíž nabíječku, jelikož procenta baterie ubývají kvapem při surfování, hraní her, komunikaci na sociálních sítích s datovými přenosy atd. Při nějakém šetření energií by to na dva dny výdrže určitě šlo prodloužit.
Systém, funkce
V hlavním modelu stáje LG nesmí chybět kvalitní hardware. Android 4.4.2 s nadstavbou Emotion UI 2.0 tak pohání 4jádrový procesor Snapdragon s mocným taktem jader 2,5 GHz. Trhače benchmarků a moderních her podporuje 3 GB RAM ve verzi s vnitřní 32GB pamětí. Jinak i tak bude stačit 2 GB RAM u verze 16 GB. Nechybí výkonný grafický čip Adreno 330.
Prostředí Android šlape jako hodinky, kromě bohatých možností úpravy zamykací obrazovky vás čeká volba úprav pohotovostních displejů. Nastavit se dá jednoruční ovládání mobilu, zobrazení aplikací v podoknech apod. Trochu se divím infantilní grafice v informační liště, kulaté barevné symboly moc technicky nevypadají. Ale hlavně že fungují.
V liště najdete rychlý vstup do nastavení, úpravu jasu, hlasitosti zvonění, samozřejmě přeskládáte urychlovací ikony pro ovládání dat, NFC, a dalších nastavení. Ovládání systému prostřednictvím spodních senzorových tlačítek si můžete upravit, tlačítka prohodit, invertovat barvy.
Ukázkové foto
Telefon výborně obslouží hovory a další komunikaci. Díky dvojici mikrofonů vás druhá strana dobře uslyší, spokojen jsem byl s hlasitosti sluchátka. Pro psaní textů slouží QWERTZ nebo QWERTY klávesnice, velký displej nabízí dost místa na tlačítka.
Ukázkové 4K video
Spolehnutí je dávku aplikací od Googlu, včetně alba Fotky, map Google, navigace, Google plus sítě a Hangouts. Díky datovým přenosům LTE můžete využít ještě bleskovější stahování. Ohledně fotoaparátu a videa pokračujte na náš minulý článek.
Závěr
LG G3 patří mezi to nejlepší na trhu, oprávněně zaujme elegantní konstrukcí, netradičním umístěním tlačítek vzadu a rovněž nepropadne s IPS displejem s jemným QHD rozlišením. Připomínám spíše jednodenní výdrž, nezapomínám na skvělý fotoaparát a 4K videa. Výrobce nešetřil na hardwaru a je to dobře, telefon se nezalekne před současným spuštěním aplikací, widgetů a ještě si zahrajete náročnou hru.