LG G3S: podobný název výkon nedělá [recenze]

Reklama

Fanoušci značky LG, kteří nemají dostatečný obnos na vynikající model G3, se mohou nachytat na levnější G3S. Podobná konstrukce a horší parametry k sobě docela ladí a mobil s LTE a 5palcovým displejem udělá parádu.

LGG3S_8LGG3S_9

LG G3S

Rozměry: 138 × 70 × 10 mm, 134 g
Displej: 5″, 720 × 1280 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1200 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 8000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena LG D722 G3s v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

LG G3S je v obchodech v zajímavých barvách, můžete mít LG ve zlatém, titanovém, černém nebo bílém hávu. Zrovna zlatá varianta dle ohlasů majitelů slaví úspěch. LG G3S se prodává už kolem 6 000 Kč, přičemž podstatně lepší LG G3 stojí kolem 10 000 Kč. Míst k úspoře se našlo několik, zpomalil procesor, zmenšila se RAM, vnitřní paměť a hlavně displej.

Obsah balení, konstrukce

LG se prodává v krabici společně s USB nabíječkou, microUSB kabelem a sluchátky. Telefon na první pohled zaujme imitací kovu na zádech, stejně jako u G3 jde pouze o plast. Dobrou zprávou je skvělá hmotnost 134 g. Design mobilu ze přední strany opět využívá skoro celou plochu, displej 5 palců je roztažen k okrajům. IPS technologie dává pěkný obraz, krycí sklo Gorilla Glass 3 se dost upatlává otisky, chtělo by to lepší povrchovou úpravu.

LGG3S_4LGG3S_5

Vůbec nechápu, proč LG zapomnělo na automatické čidlo jasu, takže musíte ladit v menu a to otravuje. Ovšem jsme nepřišli o červenou LED nad displeje pro indikaci událostí, a to blikáním. Nad displejem nepřehlédnete přední kameru na selfie, společně s displejem se rozsvítí trojice senzorových tlačítek. Jejich rozložení a zobrazení lze upravit v menu.

LGG3S_1LGG3S_2

Provedení konstrukce je mírně prohnuté, takže se LG na zádech dá kolébat ze strany na stranu. V ruce se telefon drží pohodlně, hrany jsou decentně zaoblené, postrádají jakákoliv tlačítka. Ta se nacházejí právě vzadu, tento prvek známe třeba od LG G3. Dvojice tlačítek doplňuje jedno prostřední, tím se mobil zapíná/zamyká. Ostatním dvěma přidělíte svoje funkce, ale pozor, kupodivu fungují i ve stavu zamčeného mobilu. Takto se mi omylem spouštěl fotoaparát, i když byl mobil zamknutý pomocí Knock Code. Opět malý přešlap LG.

LGG3S_3

Horní strana obsahuje jeden z dvojice mikrofonů, rovněž infraport pro dálkové ovládání spotřebičů. Další mikrofon pracuje na spodní straně, tamtéž nechybí 3,5mm jack a microUSB. Nutno říct, že dva mikrofony pracují na jedničku, ani na hodně rušné ulici není problém telefonovat bez přeslechů. Stejně tak pochválím maximální hlasitost ve sluchátku.

LGG3S_6LGG3S_7

Vzadu si určitě nelze nevšimnout 8Mpx snímače a objektivu, který doplňuje laserová LED a blesk. Tenký plastový kryt imituje provedením kov, otisky skoro vůbec nechytá a na těle mobilu drží pevně. Pod krytem se nabízí microSD a microSIM sloty, dále lze vyjmout baterii s kapacitou 2 540 mAh. Ohledně výdrže tu mluvíme o jednodenním smartphonu, při plné synchronizaci, hovorech a komunikaci online procenta mizí na počkání, stejně tak při hraní her a focení. Za jeden den rychle ubude až 60-70 % energie, takže noční nabíjení pro jistotu je povinností.

Hardware, systém

Menší verze LG poskytuje slušný výkon se 4jádrovým procesorem 1,2 GHz, stačit však musí 1 GB RAM, což je na hraně kvalitní použitelnosti. Raději bych viděl 2 GB. Vnitřní úložiště 8 GB nějakou dobu vystačí, pak začnete instalovat aplikace na microSD kartu. LG si rozumí s datovými přenosy LTE a nechybí ani NFC. V této oblasti bez připomínek.

LGG3S_displej_1LGG3S_displej_5LGG3S_displej_4

Odladěnost grafického prostředí Androidu a plynulost procházení je solidní. Upravovat lze spoustu věcí, z mnoha nabídek se mi líbí možnost nočního režimu s automatickým zapínání ignorace příchozích hovorů a zpráv, včetně vypnutí blikání LED nad displejem.

LGG3S_displej_7LGG3S_displej_6LGG3S_displej_2

Prostředí je shodné s tím u LG G3, takže se podívejte i na jeho recenzi. Na telefon je spolehnutí ohledně GPS navigace, online komunikace, hraní her a dalších aktivit. Nezaznamenal jsem nějaké sekání prostředí, ani větší přehřívání.

LGG3S_displej_12LGG3S_displej_11LGG3S_displej_10

Pro focení se dá použít zadní tlačítko, pozor si dejte na překrytí objektivu prstem. Jinak je to pohodlnější přes virtuální spoušť na displeji. Fotky se ve většině povedou hodně, včetně videa, tenhle mobil natáčet umí 1080p a fotí také HDR. Další fotky v našem preview.

LGG3S_foto_1LGG3S_foto_2

Závěr

Telefon pochválím za design konstrukce, příjemné prostředí Android, kompletní datovou podporu a výkon fotoaparátu. Výtku zaslouží absence čidla jasu displeje, snadno umatlaný displej, jen 1 GB RAM. Kdyby se cena pohnula ještě tak o tisícovku níže, určitě by se LG lépe prodávalo.

Reklama