LG G4: ohnutý vyzyvatel [recenze]

Reklama

Zánovní vlajková loď staví ne předchozím povedeném modelu G3, rozhodlně se povedl design i funkční výbava. Jen si na G4 musíte trochu našetřit.

LGG4_2LGG4_3

LG G4 to má promyšlené do detailu a tak se snží zájemce ulovit třeba na možnost koženého zadního krytu. Pokud byste o časem ošoupaná záda zájem neměli, sáhněte po plastové variantě a to hned v několika odstínech (titan, bílá, zlatá). V každém případě pořídíte pod 10 mm tenký mobil s 5,5palcovým zahnutým displejem. A nejen tím uděláte dojem na okolí.

LG G4

Rozměry: 149 × 76 × 10 mm, 155 g
Displej: 5,5″, 1440 × 2560 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 1400 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 3000 MB, 32000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 16 Mpx, video: 4K autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena LG G4 H815 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

LGG4_d_2LGG4_d_3

Prohnutí konstrukce s displejem si nejprve skoro nevšimnete, ale pak zjistíte, že mobil dobře drží a na displej dobře kouká. A právě nepatrný průhyb tomu napomáhá. Dostatečně pevnou konstrukci telefonu vylepšuje sklo Gorilla Glass 3, zaoblené hrany pak ještě více zpříjemňují držení. Kolem displeje obíhá hrana, která také chrání displej od poškrábání při položení na podložce.

LGG4_d_1LGG4_d_4

Displej s rozlišením 1 440 × 2 560 bodů je skvěle čitelný za všech podmínek a pod úhly, pro doplnění uvádím použitou IPS technologii. Pochválím automatické čidlo podsvícení, reaguje bleskově na podmínky.

LGG4_d_6LGG4_d_5

Nad displejem najdeme nezbytný fotoaparát, sluchátko a praktickou vícebarevnou LED diodu. Pod displejem pak oku neujde logo výrobce, senzorová tlačítka se aktivují spolu s displejem. Ani takto drahý telefon nemá třeba čtečku otisků prstů nebo nepodporuje funkci sledování displeje před jeho uzamknutím po nějaké době. Výkon sluchátka a mikrofonů je pro volání ideální, ani na hlučné ulici vás druhá strana nepřeslechne.

Horní strana napovídá infraportem, že ovládat lze elektroniku doma, boky mobilu jsou pak bez tlačítek a zcela dole upotřebíte microUSB a 3,5mm jack. Další pochvalu dostane kvalita výstupu do sluchátek. Stejně jako další mobily LG z rodiny G se další tlačítka vešla na zadní kryt. Tam je tedy klávesa hlasitosti a potvrzovací tlačítko uprostřed. Co tedy nezvládnete ovládat na displeji, absolvujete s těmito klávesami.

U tlačítek vzadu pak sídlí 16Mpx fotoaparát s LED bleskem. Otázkou je, zda se čočka nepoškrábe, jelikož vyčnívá dost nad povrch mobilu. Zajímavým diplňkem je laserová dioda u blesku pro lepší ostření díky měření vzdálenosti. Je určitě dobrou zprávou, že zadní plastový kryt se dá sejmout a máte přístup ke slotům na microSIM a microSD. Rovněž se může hodit vyměnitelná baterie s kapacitou 3 000 mAh. Její výdrž ukazuje tradiční den, možná den a půl při plném využití dat, surfování v LTE, poslechu hudby atd. Tedy žádné překvapení.

LGG4_d_1LGG4_d_2LGG4_d_3

Android páté generace 5.1 pohání 6jádrový procesor 1,8 GHz a komfortních 3 GB RAM. Další skvělou hodnotou je 32 GB vnitřní paměti. LG G4 se nezalekne LTE pásma pro data, stejně tak NFC párování. Opravdu návyková je blesková odezva systému a grafické nadstavby, hardware šlape na jedničku. Oceníte upravenou horní lištu se zástupci programů a zkratek. Velmi kvalitní funkcí, kterou jsme viděli už dřívě, je odemykání funkcí Knock Code. Jednoduše poklepete v určeném pořadí na určená místa displeje. Netřeba psát gesta, nebo pamatovat PIN.

LGG4_d_6LGG4_d_7LGG4_d_8LGG4_d_9LGG4_d_10LGG4_d_11

Jeden pohotovostní displej je vyhrazen pro přísun informací ze světa, kalendáře, sportovní aplikace. Máte spoustu možností, jak se v LG orientovat a co vše se dá upravovat. V základu najdete nějaké bonusové aplikace výrobce, ale není to přehnané.

LGG4_d_14LGG4_d_13LGG4_d_12

Pro focení pracuje povedený 16Mpx snímač s podporou 4K videa, fotky dostanou nejvyšší hodnocení, stejně jako výborně stabilizované video. Také zachytávání zvuku nezarmoutí. Zkrátka s tímto mobilem můžete fotit celou dovolenou a zapomenout na nějaký nevýkonný rodinný kompakt.

LGG4_foto_4LGG4_foto_3LGG4_foto_1LGG4_foto_2

LG G4 patří mezi to nejlepší na trhu. Potěší designem, kontaktivitou, odladěným chodem Androidu, skvělým displejem a fotoaparátem. Vrásky neudělá výdrž na nabití, navíc se můžete potěšit koženým zadním krytem.

Reklama