LG K10 LTE: Kde se to zapíná? [recenze]

Reklama

LG K10 je solidní čtyřjádrový telefon střední třídy vybavený operačním systémem Android a všemi myslitelnými datovými technologiemi. Na první pohled zaujme zdánlivou absencí všech tlačítek.

LG K10 LTE má rozměry 147 × 75 × 9 mm při hmotnosti 142 g. Jeho displej dosáhl úhlopříčky 5,3 “ a rozlišení 720 × 1 280 bodů. Samozřejmě je plně dotykový, jasně čitelný a zobrazuje 16 milionů barev. Co víc bychom si mohli od displeje přát?

Hledám, hledám tlačítko

Telefon bez problémů padne do velké pánské ruky, ženy by asi mohly mít problém. Díky necelým devíti milimetrům tloušťky působí příjemně jemným dojmem. Celou přední stranu samozřejmě zabírá již zmíněný dotykový displej. Nad ním je jen čočka čelního fotoaparátu, pod ním logo výrobce.

LG_K10_LTE_01LG_K10_LTE_02

Zadní kryt je z plastu velmi příjemného na dotyk. Kromě zopakování loga výrobce zaujme hlavně čočka fotoaparátu doplněná bleskem a také stovky či tisíce drobných vrypů, kterými je zadní kryt beze zbytku zaplněn. Právě ony se největší měrou podílí na tom, že se telefon skvěle drží v ruce a člověk rozhodně nemá pocit, že by mu snad hrozilo vypadnutí.

LG_K10_LTE_03LG_K10_LTE_04

A nyní se pomalu dostáváme k největšímu překvapení. Po celém obvodu přístroje nejdete jen dva konektory, oba na spodní straně. Jedná se samozřejmě o 3,5mm jack pro připojení sluchátek (základní pecky najdete ve standardním balení) a známé microUSB pro připojení datového kabelu a hlavně nabíječky (kabel i trafo umožňující nabíjení opět najdete v balení).

LG_K10_LTE_05LG_K10_LTE_06

Kde jsou nějaká tlačítka? Jak se mění hlasitost hovoru? A jak se ten zatrolený mobil zapíná? Odpovědi na všechny tyto otázky skrývá již zmíněný zadní kryt. Ty divné výstupky okolo čočky fotoaparátu nejsou součástí objektivu, ani výplody intoxikované fantazie šíleného designéra. Jedná se o obligátní trojici tlačítek.

Drobný vroubkovaný výstupek ve středu slouží k zapnutí či vypnutí telefonu a ke všem obdobným činnostem. Nad ním a pod ním jsou poněkud více zapuštěná tlačítka pro zvýšení a snížení hlasitosti. Po pravdě řečeno, i přes netradičnost takového uspořádání, jsem si na ně zvykl velmi rychle. Dosáhnout prstem levé ruky až na pravý okraj přístroje je totiž trochu namáhavější než strefit se s ním přibližně do poloviny těla přístroje.

LG_K10_LTE_07LG_K10_LTE_08

Čtyři jádra, LTE

Po hardwarové stránce se jedná o telefon se čtyřjádrovým procesorem, který je taktován na 1,2 GHz. To je asi největší slabina tohoto přístroje. I když v průběhu testování šlapalo všechno jako hodinky, nikde nic nedrhlo, ani se nezasekávalo, máme jisté zkušenosti s operačním systémem Android a dovedeme si představit, jak bude telefon vypadat za několik měsíců.

LG_K10_LTE_09LG_K10_LTE_10

Také operační paměť by mohla být větší než instalovaných 1,5 GB. Právě relativně pomalý procesor a relativně nízká kapacita paměti RAM řadí LG K10 LTE jen do kategorie střední třídy. Stačilo v obou parametrech lehce přidat, a mohli jsme mít před sebou špičku.

LG_K10_LTE_11

Pro uložení vlastních dat máte k dispozici 16 GB uživatelského úložiště, paměťovou kartu microSD do kapacity až 32 GB (není součástí balení) a samozřejmě všechna běžná cloudová úložiště. K těm se dostanete snadno jak přes síť Wi-Fi, tak v případě nouze i přes mobilní data. LG Kt10 LTE totiž, jak už název napovídá, podporuje nejrychlejší sítě LTE, ale také samozřejmě „pomalé“ 3G včetně nástaveb typu HSPA+.

Kromě toho samozřejmě zvládá všechno, co obvykle nabízí operační systém Android. Řeč je o nejrůznějších kancelářských, navigačních nebo multimediálních aplikacích, přístupu na internet, Facebook, Instagram, a tak dále. Hardwarově tomu napomáhá přijímač navígačního signálu GPS nebo podpora bezkontaktních plateb přes NFC.

Fotoaparát

Hlavní fotoaparát má rozlišení 13 Mpx, je vybavený diodovým bleskem a autofokusem. Natáčí fullHD video v rozlišení 1080p. Čelní fotoaparát nemá blesk, ale rozlišení 5 Mpx pro běžné užití pro selfie a videohovory plně postačí. Ukázku fotek najdete níže. Z multimediálních funkcí je dále zajímavé FM rádio.

LG_K10_LTE_f_1LG_K10_LTE_f_2LG_K10_LTE_f_3LG_K10_LTE_f_4LG_K10_LTE_f_5LG_K10_LTE_f_6LG_K10_LTE_f_7

Verdikt

LG K10 LTE

Rozměry: 147 × 75 × 9 mm, 142 g
Displej: 5,3″, 720 × 1280 bodů, 16 mil. barev, TFT IPS
Procesor, systém: 4 jádra, 1200 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1500 MB, 16000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 13 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena LG K10 K420N v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Za necelých pět tisíc korun si můžete pořídit telefon, který především dobře vypadá. Je tenký, elegantní, dobře se drží. Tlačítka má umístěna na netradičním místě, a dnes – v době nudných černých placek – se každé ozvláštnění počítá k dobru. Současně dostanete telefon, který splní pravděpodobně všechno, co od něj požadujete. Má skvělou nabídku funkcí, které s sebou přináší operační systém Android. Jeho výkon je vzhledem k ceně více než dostačující, pozor si dávejte zejména na známé vyhnívání Androidu.

 

Reklama