LG K4: Levný s LTE [recenze]

Reklama

Pokud hledáte hodně levný mobil s operačním systémem a LTE, nemělo by vaší pozornosti ujít LG K4 LTE. Za cenu pod tři tisíce nabídne rychlá data, čtyři jádra, Android a průměrný foťák.

Nemá smysl zastírat, že hlavní výhodou LG K4 LTE je extrémně nízká cena. Právě zájem o levné smartphony ale poslední dobou prudce roste, dokáží totiž splnit potřeby naprosté většiny uživatelů, díky pokrokům v technologiích mají dostatečný výkon a podporují všechny věci, které podporovat mají. A přesně to je i případ LG K4 LTE.

Akorát do ruky

LG K4 LTE má rozměry 131 × 67 × 9 mm při hmotnosti 132 g. Na čelní stěně najdete displej s úhlopříčkou 4,5″ a rozlišením 480 × 854 bodů. To může těm nejnáročnějším uživatelům připadat poněkud málo, pro běžné potřeby to ale více než dostačuje. Kolem displeje je poměrně velký černý pruh, v pravém horním rohu se skrývá čočka fotoaparátu, dole pak stříbrně vyvedené logo.

LG_K4_LTE_1LG_K4_LTE_2

Telefon je lemován stříbrným páskem, zadní plastový kryt je doplněn zajímavým zdobením. Po celé jeho ploše jsou – kromě loga výrobce, čočky fotoaparát, blesku a otvorů mřížky reproduktoru – pravidelně rozmístěny malé dolíčky. Ty nepůsobí nijak rušivě, naopak zabraňují tomu, aby na krytu ulpívaly otisky prstů (vivat!) nebo aby byl telefon nepříjemně kluzký. LG K4 se tak skvěle drží v ruce a po celou dobu máte neskutečný pocit jistoty, že vám z ní nevypadne.

K jistotě úchopu pak přispívají i přiměřené rozměry, které budou vyhovovat jak pánské, tak dámské ruce. V době přerostlých šestipalcových placek je existence takového umírněného přístroje velmi osvěžující.

Čtyři jádra, ale…

Procesor vestavěný v telefonu LG K4 LTE má čtyři jádra, jak je dnes v lepší společnosti zvykem. ta jsou ale taktována jen na 1 GHz. Něco takového by nám v pohodě stačilo u telefonu s Windows Phone, pro Android je to ale žalostně málo. Pokud hodláte svůj přístroj ozdobit přemírou aplikací, programů a utilitek, poohlédněte se raději po něčem výkonnějším.

LG_K4_LTE_3LG_K4_LTE_4

Zařazení do nižší cenové i výkonové kategorie potvrzuje i velikost paměti RAM, která dosáhla jen základní 1 GB. Uživatelské úložiště si poradí až s 8 GB dat, další se snadno vejdou na paměťovou kartu microSD.

LG_K4_LTE_5

Hlavní fotoaparát má rozlišení 5 Mpx. Tuto nízkou hodnotu se snaží dohnat autofokusem a diodovým bleskem, výsledky ostatně můžete posoudit sami. Pokud si to budete přát, zvládne natáčet videa v rozlišení 720p. Čelní kamera pak zvládá fotit a natáčet v rozlišení 2 Mpx.

LG_K4_f_1LG_K4_f_2LG_K4_f_3LG_K4_f_4LG_K4_f_5LG_K4_f_6LG_K4_f_7

Silnou stránkou LG k4 LTE jsou datové přenosy. Díky použitému čipsetu zvládne všechno až po lTE, to znamená GPRS, EDGE, 3G, HSPA+ a LTE. Samozřejmostí je také Wi-Fi, z dalších funkcí pak GPS nebo bluetooth. Jediné, co chybí tomuto přístroji k dokonalosti, je podpora NFC, tu bychom ale v této cenové třídě snad ani požadovat neměli.

Víc takových telefonů

LG K4

Rozměry: 131 × 67 × 9 mm, 132 g
Displej: 4,5″, 480 × 854 bodů, 16 mil. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1000 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 8000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 5 Mpx, video: 720p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena LG K4 K120E v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

LG K4 LTE je svou velikostí, designem, funkční výbavou i cenou sympatický telefon. Zasloužil by si trochu větší výkon procesoru, je nám ale jasné, že přesně toto by vedlo k nevyhnutelnému zvýšení ceny. Ve své kategorii nabídne rozhodně všechno, co běžný uživatel potřebuje.

Reklama