LG K8: průměrná výbava za dobrou cenu [minirecenze]

Reklama

Levný pětipalcový Android potěší vaši peněženku, naopak potrápí vaši trpělivost. Málo je paměti, slabý je procesor, od mobilu za 3 500 Kč tedy nečekejte zázraky.

k8

LG K8

Rozměry: 145 × 72 × 9 mm, 156 g
Displej: 5″, 720 × 1280 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1300 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1500 MB, 8000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 720p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena LG K350 K8 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

LG K8 se dá zařadit mezi vstupní modely do světa chytrých telefonů. Za dobré peníze koupíte celkem solidně vypadající stroj s velkým 5palcovým displejem a podporou LTE přenosů. Černomodrá konstrukce je zajímavá hlavně tím, že ovládací tlačítka má na zadní straně, jak jsme viděli u dražších LG v minulosti. Tlačítka mají na starost regulaci hlasitosti a návrat do menu.

lg_k8_2lg_k8_1lg_k8_7lg_k8_8

Design konstrukce je to jediné, co lze hodně pochválit. Tenká konstrukce, přiměřená hmotnost, matný rastr na zádech, vepředu displej zakončený zaoblením 2.5D, to vše se povedlo. Zadní kryt je tenký plast a dá se snadno vypáčit a sundat. Tam se najde baterie s kapacitou přes 2 000 mAh, nechybí slot microSD a pro SIM. Výdrž mobilu je v průměru minimálně jeden den, při rozumném používání dny dva.

lg_k8_10lg_k8_9lg_k8_6lg_k8_3

Obraz displej v HD rozlišení není špatný, bohužel postrádám automatickou regulaci jasu a tak budete navštěvovat menu. Spodní hrana slouží pro umístění microUSB a 3,5mm jacku na sluchátka.

lg_k8_4lg_k8_5

Po zapnutí telefonu vás přivítá Android 6.0, který pohání 4jádrový procesor MediaTek 1,3 GHz a 1,5 GB RAM. Největší kritiku rovnou směřuji na vnitřní paměť s kapacitou 8 GB, z nichž po zapnutí zůstane asi 3 GB pro data aplikací, které si nainstalujete (počítejte s aktualizacemi stávajících v mobilu). V mém případě mobil hlásil takřka ihned plné úložiště a to na testované telefony instaluji balík cca 10 obvyklých aplikací (Spotify, Whatsapp, Facebook apod.). Takhle tedy ne. Nutnost dokoupení microSD je tedy nutností.

lg_k8_displej_2lg_k8_displej_3lg_k8_displej_4lg_k8_displej_5lg_k8_displej_6lg_k8_displej_7

Chod mobilu je trochu zpomalený, nejde o trhače výkonu, pro běžné používání s přihlédnutím k ceně určitě postačí. Alespoň nějakou útěchou je podpora LTE přenosů, některé aplikace se od LG se mohou taky hodit. Docela se povedla grafická přehledná nadstavba na systému, vše najdete na první pokus, nejsou tu nějaké nelogičnosti nebo chyby v překladu.

lg_k8_displej_1lg_k8_displej_9lg_k8_displej_10

Fotografie z 8Mpx snímače se hodí pro nouzové focení, nesedí barvy, ostrost. To samé platí pro fullHD video, podívejte se sami.

LG K8 – fotografie

lg_k8_1lg_k8_2

LG K8 – video

LG K8 je telefon pro hodně nenáročné uživatele, kteří nebudou instalovat spousty aplikací a nepožadují kvalitní fotoaparát. S přihlédnutím k ceně se dá něco odpustit, ale oficiální vnitřní paměť 8 GB by měla být již dávno zapomenuta a standardem i u levných telefonů by mělo být 16 GB.

Reklama