LG Optimus 4X HD: drahý obr v kapse [recenze]

Reklama

Velké LG budí pořádnou pozornost především rozměry, velkým displejem a také čtyřmi jádry procesoru. Uchvátit umí jemným HD obrazem, líbit se může ostřeji řezané tvary tenké konstrukce s pouhými 9 mm tloušťky.

LG Optimus 4X HD je jediným čtyřjádrovým modelem výrobce a tak je tu další do party výkonných smartphonů jako jsou Samsung Galaxy S III a HTC One X. LG má určitě co říct, především má konzervativnější vzhled. Za zapůjčení mobilu děkujeme Smarty.cz.

LG Optimus 4X HD

Rozměry: 132 × 68 × 9 mm, 133 g
Displej: 4,7″, 720 × 1280 bodů, 16 mil barev, IPS LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1500 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 16 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena LG P880 Optimus 4X HD v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

LG Optimus 4X HD ve zkratce

 • Velká plastová placka
 • Pevná konstrukce
 • Nudnější vzhled
 • Chybí informační dioda
 • Bílé a černé provedení
 • Android 4.0.3
 • Velký IPS LCD displej s HD rozlišením
 • Fotí se ovladačem hlasitosti
 • Velká baterie 2 150 mAh
 • Chybí HDMI konektor

Kapitoly článku:

 1. Představení, parametry, konstrukce
 2. Hardware, systém, funkce, závěr

Konstrukce

LG Optimus 4X HD je ve stručnosti velká placka. Koupíte jej v testované černé barvě nebo také komplet bílé. Tmavý odstín vypadá spíše nudně, ale proč designem provokovat, nechť hovoří schopnosti a rozměry.

První poklonu můžu vyseknout LG za pevnost konstrukce, ani při větším namáhání vše drží pevně a určitě telefon nijak neohnete. Celá čelní strana je tvořena krytem displeje, v jehož spodní části se skrývají tři senzorová tlačítka. Nad displejem spatříte přední kameru a fotoaparát v jednom, nechybí čidla přiblížení a osvětlení. Stříbrné logo pak jen doplňuje strohý vzhled. Hlavní roli tu hraje displej s velikostí 4,7″ a nutno podotknout, že na tento rozměr je velmi snadné přivyknout. Už nikdy nebudete uznávat nic menšího, vždyť na této ploše se tak parádně surfuje, píší texty a vůbec se mobil snadněji ovládá. Kolem displeje nepatrně přečnívá nad povrch rámeček, snad pro ochranu proti poškrábání. Viditelnost displeje i na slunci je dost dobrá, i když nějakou odrazivou folii nemá. Pro držení velkého LG je třeba trochu přivyknout, přece jen je to velký kousek. Z rukou však jen tak nevypadne, jednoduše si dáte pozor, aby mobil za nějakých 13 tisíc neletěl na zem.

Trojice ovládacích tlačítek není nijak neznámá, je tu možnost úpravy délky osvětlení, já jsem využil trvalého svícení, abych je nemusel stále hledat v tmavém plastu. Při zhasnutí totiž neuvidíte ani jejich popisky. Tenká konstrukce není zbytečně narušena tlačítky po boku, celou hranu kolem obíhá dvojice paralelních lesklých linek. Mezi nimi designéři nechali jemné vroubkování, přičemž levý bok ukrývá dvojtlačítko hlasitosti. Jaké je to překvapení, tato tlačítka se dají použít jako spoušť fotoaparátu. A fotit se dá všemi směry, takže stačí mobil přetočit a jednoduše tlačítka použít pro focení.

Spodní tenká hrana obsahuje microUSB slot bez krytky a samozřejmě nějaký mikrofon. Další konektor objevíte nahoře, je tu 3,5mm jack na sluchátka a také další mikrofon. Zcela nenápadně se nabízí i tlačítko zámku mobilu. Nikde už bohužel není třeba informační dioda, mobil tak jednoduše utají nové události, i když umí tiše vibrovat nebo přehraje nějaký zvuk. Displej se neumí ani nakrátko rozsvítit, že se něco děje. I když telefonu chybí HDMI slot, podporuje DLNA sdílení dat, takže to s domácím systémem nějak spojíte.

Známé vroubkování se rozprostřelo na zadním plastovém krytu. A je to dobře, mobil tak lépe vypadá, nechytá otisky. Tenký plastový kryt na těle drží pevně, pro jeho sundání třeba použít výřez u microUSB. Kryt je útočištěm 8Mpx fotoaparátu s autofokusem, nechybí jedna LED jako blesk nebo nouzová svítilna. Abyste mobil taky slyšeli při zvonění, vyhrává se jediným hlasitým reproduktorem.

Pod krytem se dá za chodu vyměnit microSDCH karta, žádnou do startu nedostanete. To ale nemusí nijak mrzet, jelikož vnitřní paměti je dost, a to 16 GB. V reálu je několik GB rezervováno, i tak pro uživatele zbylo více než 12 GB. Telefon spolupracuje se SIM klasických rozměrů, pozornost strhává velká baterie s kapacitou 2 150 mAh. Jelikož má LG z výroby podporu NFC, na zadním krytu je vyznačena oblast, kde je NFC anténa. Je to jednoduše prostřední část. Díky NFC mohl výrobce do krabičky s telefonem přibalit dvojici nalepovacích NFC tagů s přednastavenými funkcemi, samozřejmě se dají upravit v nastavení NFC aplikace. Jednu nálepku tak můžete mít třeba u postele, druhou v autě a mobil se bude chovat podle vašich představ. Bude přepínat profily, vypínat datové přenosy atp.

Ohledně výdrže na nabití mi LG docela vyhovovalo. Při běžném stylu telefonování, zprávami, e-maily, surfováním, synchronizací a dalším aktivitám umí LG vydržet dva dny bez nabíječky, spíše trochu méně. Pokud zapnete nějakou hru, mrknete na filmy, tak se konce dne nedožije. Výrobce dobře ví, proč je v základu aplikace pro omezení některých funkcí při nastavené úrovni baterie. Tohle se hodí, zejména když zbývá posledních 20 % apod.

Kapitoly článku:

 1. Představení, parametry, konstrukce
 2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama