LG Optimus 4X HD: drahý obr v kapse [recenze]

Reklama

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Hardware, systém, funkce

Hlavním hrdinou výbavy je čtyřjádrový procesor nVidia Tegra 3 s taktem 1 500 MHz. Mocně mu pomáhá grafický akcelerátor a 1 GB RAM. Systém patří mezi nejnovější, čest máme s Androidem 4.0.3 s grafickou nadstavbou výrobce. Díky němu tak lze telefon snadno odemknout ze zamykací obrazovky a spustit tak oblíbené aplikace, které si nastavíte. Zamknutý displej umí také stáhnout informační lištu, netřeba mobil odemykat. Další zkratky změníte na spodní liště pod pohotovostními displeji, jednoduše přidržíte prst a konáte. Změna tapet je jasná, stejně tak výměna widgetů, zkratek, složek, zástupců. Nechápu, proč nelze displeji listovat dokola, vždy se musíte vrátit.

Informační lišta může mít řadu zástupců k vypnutí přenosů, bluetooth, Wi-Fi. Zajímavá je funkce QuickMemo pro načmárání poznámky na displej. Tohle ale nemusí bavit každého. Velkou pochvalu msuím namířit na autory volby zvětšení písma, výběr je ze tří velikostí a upravíte také font. Mám raději větší písmo, ať nemusím zblízka nic luštit. Za zmínku možná stojí několik voleb odemykání, někoho může bavit rozpoznávání obličeje, čmárání gest, ťukání PIN či hesla. Mě vyhovuje jednoduché odsunutí bokem.

Hlavní menu umí ukázat odděleně aplikace, stažené aplikace a widgety. Menu se pohybuje do boku, nejde tedy o dlouhý seznam. O každé aplikaci se dozvíte nejrůznější detaily, kolik zabírá msta a kde, k čemu všemu má přístup, lze ji odinstalovat i vynutit ukončení. Správce běžících aplikací je tu také, instalací nějakého Task Killeru je můžete vypínat snadněji.

Telefon nemá potíže v graficky náročnými hrami v HD rozlišení, svižně pracuje MX player pro přehrávání videí 720p. Po pár desítkách minut hraní se telefon dost zahřívá, ale na výkon to vliv nemá. Asi jsem nenašel aplikaci, s níž by se LG nějak trápilo, rychlá je instalace novinek z Google Play, spouštění, odinstalace. Neměl jsem potřeby instalovat Operu pro surfování, vestavěný prohlížeč zvládne vše. Rychlá je fixace pro GPS navigaci, možná by mohl být hlasitější reproduktor pro hlasové pokyny. Telefon synchronizuji s Google účtem, takže nepřijdete o záznamy v kalendáři, detaily o kontaktech, propojení na sociální sítě s připojeným Facebookem.

Pro poslech hudby se přibalená sluchátka moc nehodí, radši připojte kvalitnější. I tak mi hudební výstup nepřišel moc přesvědčivý. Za moc nestojí ani hlasitý reproduktor, hovory jsem registroval především díky vibracím. Při volání je hlasitost reproduktoru slušná, ale pamatuji i vyšší u jiných telefonů. Výkon 8Mpx fotoaparátu bohužel není dechberoucí, ale hlavně jsou dobře zaostřené s odpovídajícími barvami. Podívejte se sami.

LG Optimus 4X HD fotí a natáčí 1080p video

Závěr

LG spadá do kategorie telefonů, které si lidé koupí s ohledem na to, že chtějí mít supervýkonný mobil s mnoha jádry procesoru. Stejnou službu ovšem udělají i levnější méně jádrové telefony a to nebudete muset sledovat rychle klesající stav baterie. LG Optimus 4X HD na konkurenci doráží designem a výkonem, cenově by však mohlo být asi zdrženlivější.

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama