LG Optimus 4X HD: pojďme ta jádra přepočítat [preview]

Reklama

Velká hranatá placka se zatoulala do redakce a nikdo s ní nechce nic mít. K čemu je dobrý 4,7″ displej, 4 jádra procesoru a přes 130 mm na výšku? Bude to někdo nosit po kapsách?

LG Optimus 4X HD vznikl zejména proto, aby se i LG zařadilo po bok Samsungu Galaxy S III a HTC One X se čtyřjádrovými procesory. Výrobce výbavu pořádně napálil a tak tu máme i 1GB RAM, 16GB vnitřní paměť a hlavně obrovský displej s HD rozlišením. Aby toho nebylo málo, 8Mpx fotoaparát natáčí fullHD videa a fotí velmi slušně. Další měření sil probíhá při měření konstrukce, LG se hravě vešlo do 9 mm. Za zapůjčení děkujeme Smarty.cz.

LG Optimus 4X HD

Rozměry: 132 × 68 × 9 mm, 133 g
Displej: 4,7″, 720 × 1280 bodů, 16 mil barev, IPS LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1500 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 16 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena LG P880 Optimus 4X HD v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

LG Optimus 4X HD ve zkratce

  • Velká plastová placka
  • Pevná konstrukce
  • Nudný vzhled
  • Bílé a černé provedení
  • Android 4.0.3
  • Velký IPS LCD displej s HD rozlišením
  • Fotí se ovladačem hlasitosti
  • Velká baterie 2 150 mAh
  • Chybí HDMI

4jádrové LG koupíte v bílé nebo černé barvě. Tenká placka naštěstí nedává znát, že by se snadno nějak poškodila nebo zlomila, konstrukce je hodně pevná. Z balení na nás vypadla nabíječka, sluchátka s rovným jackem, datový kabel a hlavně dvojice NFC tagů v podobě nálepek. Ano, tomuhle LG nechybí NFC, nezapomnělo se ani na microSDHC slot pod zadním krytem.Telefon vypadá docela konzervativně, staromódně působí paralelní stříbrné linky na obvodu.

Na levé straně jen nepatrně vykukuje ovladač hlasitosti, nahoře se mobil zamyká drobounkým tlačítkem. Další tlačítka tu nejsou, ani ona speciální spoušť se nekoná. Ovšem pozor! Jako spoušť netradičně pracuje ovladač hlasitosti a to v obou směrech, opravdu netradiční řešení. Vespod se vybízí microUSB konektor a to je celé. Pod displejem s mocným rozlišením a IPS LCD technologií se rozsvěcují tři senzorová tlačítka, jde nastavit doba svícení. Zadní plastový kryt ukryl velkou baterii s kapacitou 2 150 mAh, aby uživila hardware na pár hodin. První dojmy po zapnutí? Telefon poskytuje opravdu nádherný obraz na displeji, chod systému bez připomínek. Telefon se moc dobře nedrží, je velký a tenký, takže na to pozor. Jak se s mobilem žije a zda nám z rukou nepadal, prozradíme v recenzi!

Prostředí Android 4.0.3

LG Optimus 4X HD fotí a natáčí 1080p video

Reklama