LG Optimus F6: zrozeno nejen pro LTE [recenze]

Reklama

Drobné LG si brousí zuby na rychlé datové přenosy v pokrytí LTE, za sympatickou cenu přidává i NFC a infraport pro ovládání TV. Radost udělá i výrazná informační dioda.

LG Optimus F6

Rozměry: 128 × 66 × 10 mm, 126 g
Displej: 4,5″, 540 × 960 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 2 jádra, 1200 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 8000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
5 977 Kč

LG Optimus F6 najdete v obchodě Vodafone s cenovkou 5 977 Kč včetně předplacenky 200 Kč. Za tyhle zajímavé peníze si odnesete ještě docela kompatkní přístroj se 4,5palcovým IPS displejem, dobrou výdrží a klasickou náloží funkcí systému Android. Vodafone dodává: „Prostě krása, která střídá nádheru.“ Jak je tomu doopravdy?

Obsah balení, konstrukce

LGOptimusF6_1LGOptimusF6_2

V balení s telefonem se nachází kompaktní síťová nabíječka a odpojitelný microUSB kabel. Ještě zbylo místo i na laciná pecková sluchátka s tlačítkem na hovory a mikrofonem na kabelu. Sluchátka v uších moc dobře nedrží a už vůbec dobře nehrají, doporučují výměnu. Telefon se prodává v jediné barevné variantě, ze všech stran je tmavý, zadní kryt je hladký a doplněný zblízka viditelnou strukturou.

LGOptimusF6_3LGOptimusF6_4

Velikost telefonu a hmotnost nahrává snadnému transportu v těsné kapse, ideálně se vejde do dlaně a dobře se drží. Přední strana nabízí jasný IPS displej s dobrým obrazem i na slunci, ovšem msuíte ručně nastavit jas na maximum. Bohužel tu není světelné čidlo, takže počítejte s posuvníkem ve výsuvné informační liště. Nad displejem najdete přední kameru a logo výrobce. Sluchátko pracuje na jedničku, při volání jsem nikdy neměl problém s hlasitostí, ani druhá strana si nestěžovala na mikrofon.

LGOptimusF6_5LGOptimusF6_6

Displej kryje tvrdý plast, silou jej promáčknete, až spatříte „duhu“. I tak z něj mám dobrý pocit, jak je pevný. Pod displejem se ve tmě skrývají dvě senzorová tlačítka, jejich podsvícení se dá aktivovat na různý čas, vypnout i trvale zapnout, spokojenost. Skvělou zprávou je prostřední hardwarová klávesa zobrazení hlavního pohotovostního displeje. Její obvod totiž funguje jako informační dioda s různou barvou. Bliká tak zeleně, modře, fialově, červeně dle toho, jakou událost značí. Je dobře viditelná i na světle, takže si ji oblíbíte.

LGOptimusF6_9

Boky přístroje zdobí lesklá linka, jinak plynule přecházejí v zadní kryt. Vlevo však ještě nahmatáte menší tlačítko hlasitosti a ještě drobnější tlačítko rychlé volby. K němu si v menu připojíte oblíbenou aplikaci, třeba zprávy, volání apod. Pravá strana kromě zámku mobilu nenabídne zhola nic, jeho pozice je dobře zapamatovatelná.

LGOptimusF6_7LGOptimusF6_8

V horní části výrobce instaloval klasický 3,5mm jack sluchátek, ovšem hned vedle se tísní infraport a druhý mikrofon. Infraport funguje pro ovládání přístrojů v domácnosti. Díky předinstalované aplikaci tak budete ovládat TV, video a další přístroje. Ověřeno na domácí TV, že to opravdu funguje. Vespod se telefon spojuje s kabelem microUSB, vedle konektoru sídlí rovněž mikrofon.

LGOptimusF6_11LGOptimusF6_10

Zadní kryt tvoří tenký kus plastu, který je nacvaknutý na konstrukci. V horní části poskytuje místo snímači fotoaparátu 8 Mpx a LED blesku. Hlasitý reproduktor níže dělá svoji práci spolehlivě, pro zvonění není třeba volit maximální hlasitost. Pod krytem se vešla baterie s kapacitou 2 460 mAh. Její energie vystačí na dva dny provozu spolehlivě, aktivovat si lze úsporné procesy v nastavení. K příjmu GSM signálu stačí vložit microSIM, prázdný nemusí zůstat slot microSD karet. V zadním krytu je jasně vidět nalepená NFC anténa, telefon tak stačí k NFC zařízení přiblížit zhruba ve středu krytu pro zdárnou bezdrátovou komunikaci.

Hardware, systém, funkce

Android 4.1.2 pohání dvoujádrový procesor Snapdragon s taktem jader 1,2 GHz, který doprovází slabší grafika Adreno 305. Zásadním údajem je 1 GB RAM, takže si mobil poradí s chodem více aplikací najednou, i tak doporučuji využívat Task Killer k vypínání zbytečných procesů na pozadí. Z paměti 8 GB je dostupná asi polovina, takže aplikace instalujte na kartu microSD a budete mít klid. Rychlost prostředí je velmi dobrá, občas se mobil mírně cukne při přecházení obrazovkami, ale jinak za 14 dní používání žádný problém.

LGOptimusF6_displej_1LGOptimusF6_displej_2LGOptimusF6_displej_3LGOptimusF6_displej_4LGOptimusF6_displej_5

Nadstavba LG nabízí zkratky aplikací ze zamykací obrazovky, také řadu voleb v informační výsuvné liště. Tady aktivujete NFC a další přenosy, hodí se zámek otáčení displeje a další. Výrobce přidal nějaké aplikace do startu, jde o počasí AccuWeather s různými widgety. Také v mobilu najdete překladač, Polaris Viewer 4 na dokumenty, smartshare na sdílení dat, LG Backup pro zálohování, úkolovník, diktafon, správce souborů a spuštěných úloh.

LGOptimusF6_displej_6LGOptimusF6_displej_7LGOptimusF6_displej_8LGOptimusF6_displej_9LGOptimusF6_displej_10

Samozřejmostí je výbava Googlu v podobě YouTube, Google+, map a navigace. Prostředí je shodné s tím u testovaného LG Optimus L5 II Dual, umožňuje personalizaci nabídky, velikosti ikon, písma, různých zkratek na zamykacím i pohotovostním displeji. Obrazovky mohou rotovat stále dokola, vyberete si vhodný styl animace odemykání i přechodů.

LGOptimusF6_displej_12LGOptimusF6_displej_14LGOptimusF6_displej_15LGOptimusF6_displej_17LGOptimusF6_displej_13

Pro focení chybí klasická spoušť, ale jde to tlačítkem hlasitosti nebo na displeji. Více fotek najdete v našem preview, telefon fotí dobře i za horšího světla, problémem není makro a světlá místa.

Závěr

LG udělá radost kompaktním zaobleným designem, dobrou výdrží a spolehlivým chodem systému. Zajímavým bonusem je zvládnutá informační dioda, infraport, rychlá data LTE.

Reklama