LG Optimus L3 II a Optimus L5 II: každý umí něco [recenze]

Reklama

Styloví sourozenci se liší především velikostí a typem displeje, u lepšího L5 najdete NFC a 5Mpx fotoaparát. Hardware je jinak shodný, společným znakem je vícebarevná dioda pod displejem.

Z designové rodinky LG Optimus LII Series jsme již vydali recenzi modelu L7 II. Telefony L3 II, L5 II a L7 II pohromadě najdete v tomto článku.

Kapitoly článku:

  1. Recenze LG Optimus L3 II
  2. Recenze LG Optimus L5 II

LGOptimusL3II

LG Optimus L3 II

Rozměry: 103 × 61 × 12 mm, 110 g
Displej: 3,2″, 240 × 320 bodů, 262 tis. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 1000 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 512 MB, 4000 MB, ano
Data: GPRS  EDGE  HSDPA  HSUPA  Wi-Fi
Další konektivita: GPS  microUSB  3,5mm jack
Fotoaparát: 3 Mpx, video: VGA
Podrobné specifikace
Aktuální cena LG E430 Optimus L3 II v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

LG Optimus L3 II představuje cenově atraktivní telefon pro nenáročné uživatele, který také poslouží jako první smartphone. Majitelé nebo spíše majitelky nebudou řešit nízké rozlišení displeje, průměrný fotoaparát bez LED blesku. Drobný telefon si dokáže získat náklonnost malými rozměry konstrukce a také šikovnou informační diodou kolem tlačítka pod displejem.

LGOptimusL3II_8LGOptimusL3II_1

LG Optimus L3 II si to míří do kapes dětí a kabelek žen. Kompaktní telefon s plastovou konstrukcí se zaoblenými hranami se hodí pro menší ruce, jejich prsty se snadno pohybují na menším 3,2″ displeji. Lehký telefon obíhá elegantní stříbrná linka po obvodu. Pravý bok narušuje decentní ovladač hlasitosti, nahoře je pak zámek mobilu a 3,5mm jack.

LGOptimusL3II_6LGOptimusL3II_7

Displej je klasické TFT technologie se slušnými pozorovacími úhly. Na dotyky reaguje ochotně, žádný problém jsem nezaznamenal, i když jej kryje jen tvrdší plast. Displej má viditelně slabé rozlišení QVGA, s přihlédnutím  k ceně mobilu to asi lze akceptovat. Regulace jasu je pouze v menu, čidlo se nekoná.

LGOptimusL3II_4LGOptimusL3II_5

K ovládání slouží dvojice senzorových tlačítek pod displejem po bocích hlavní klávesy. Tlačítko uprostřed je obehnáno vícebarevnou diodou, která indikuje události, dobíjení apod. Tenhle prvek najdete u L5 II i L7 II.

LGOptimusL3II_2LGOptimusL3II_3

Zadní kryt se zaoblil a oblékl do šedé metalízy, v níž je jasně patrný 3Mpx snímač fotoaparátu bez autofokusu. Výrobce šetřil na vestavěném LED blesku. Telefon se dobíjí microUSB ve středu spodní hrany. Pod krytem se skrývá slot SIM, ve stříbrném plastu výše je pak slot microSDHC. Baterie s kapacitou 1 540 mAh vydrží pohánět telefon i několik dní v kuse, samozřejmě dle datového a jiného využití.

LGOptimusL3II_11LGOptimusL3II_10

Chod telefonu obstarává jednojádrový 1GHz procesor a 512 MB RAM. Na data čeká 4GB paměť, přístupných je necelých 2 GB. Odezva systému je vyhovující, výrobce Android doplnil nadstavbou Optimus UI ve verzi 3.0. Díky tomu oceníte řadu vylepšení pro snadnější spouštění aplikací a ovládání funkcí telefonu.

Nechybí tak přepínače v informační liště, rychlé zobrazení okna se zprávou na displeji apod. Telefon bez potíží poslouží pro telefonování, psaní textů je na malé virtuální klávesnici nepříliš pohodlné. Ani nejmenšímu LG nelze upřít schopnost navigaci dle Google Map, nabídne nějakou zábavu s přehrávačem, výrobce doplnil paměť nějakými aplikacemi.

LGOptimusL3II_foto_4LGOptimusL3II_foto_3LGOptimusL3II_foto_2LGOptimusL3II_foto_1

Pro focení bude vyhovovat nenáročným nadšencům, chybí totiž autofokus i LED blesk. Přístroj tak cvaká fotky svižně, v případě dobrého počasí jsou fotky použitelné. Záznam videa je pouze ve kvalitě VGA.

LG Optimus L3 II je levný a malý telefon, to jsou jeho největší výhody. Pochválím prostředí Androidu, hlavně praktickou nadstavbu. Pro časté ťukání znaků na displeji však raději sáhněte po telefonu s větším displejem.

Kapitoly článku:

  1. Recenze LG Optimus L3 II
  2. Recenze LG Optimus L5 II

Reklama