LG Optimus L3: jednoduše povedený Android [recenze]

Reklama

Tento mobil se opravdu nezdá. Je malý tělem, velký výkonem, nabízí potřebné funkce a ještě skvěle vypadá. Drobné LG koupíte za 3 000 Kč, za to se vám odvděčí svižným chodem a dlouhou výdrží.

LG Optimus L3 je jedno z příjemných mobilních překvapení. Celoplastový mobil patří do stejné rodiny telefonů jako modely L5 a L7, takže poznávacím prvkem je hranatější konstrukce a celkově líbivý vzhled. Mobil dostal skvělou cenovku a tak se může stát favoritem při pátrání po levném Androidu s rychlým chodem, vhodný je jak pro začátečníky, pro menší dámské prsty nebo každého, kdo chce mít malý přístroj.

Proč koupit LG Optimus L3?

  • Malá konstrukce
  • Dvě barevné varianty
  • 1 500mAh baterie a dobrá výdrž
  • Svižný chod systému Android 2.3
  • Vnitřní paměť 1 GB, slot na microSDHC

LG Optimus L3

Rozměry: 103 × 62 × 12 mm, 103 g
Displej: 3,2″, 320 × 240 bodů, 262 tis barev, TFT LCD
Procesor, systém: 800 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 256 MB, 1000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 3 Mpx, video: VGA
Podrobné specifikace
Aktuální cena LG E400 Optimus L3 v českých e-shopech: 2 743 Kč – 3 942 Kč (Zdroj: Heureka.cz, 3.7.2012)

LG Optimus L3 na videu

Konstrukce

Jelikož máme čest s telefonem z nižší cenové kategorie, kovové doplňky bychom hledali marně. Ostré rysy má na svědomí natvarovaný plast, stejně tak rámeček kolem mobilu. Čelní stranu obsadil displej s velikostí 3,2″ a rozlišením jen QVGA. Viditelný rastr však ani moc nevadí, dá se přivyknout, jen při čtení drobných fontů na webu může být problém. Na slunci je dobré jej zastínit, jas si regulujete sami, mobil nemá čidlo.

Nad displejem najdeme samozřejmě reproduktor, slouží i jako hlasitý. Díky tomu byste mobil měli vždy slyšet při položení na zádech. Zvuk reproduktoru nahlas je jakoby zastřený a ne zcela čistý. Hlasitost však pochválím.

Pod displejem spatříme hardwarové tlačítko téměř v rovině s povrchem mobilu, po stranách se bíle rozsvítí klávesa návratu a zobrazení nabídky. Oproti většině mobilů na trhu jsou tyto obě prohozeny. Bohužel se nedá nastavit délka jejich podsvícení, takže po chvilce samy pohasínají a vy je poslepu hledáte prstem. Levý bok dostal jen ovladač hlasitosti, vpravo není nic, ani spoušť fotoaparátu. Vespod se mobil přes microUSB dobíjí, nahoře pak připojíte sluchátka do 3,5mm jacku. Vedle pak budete používat zámek mobilu, který by mohl trochu více vyčnívat nad povrch.

Záda telefonu tvoří jednolitý kryt, líbí se mi vroubkovaný povrch, příjemné oživení. Uprostřed trůní čočka 3Mpx fotoaparátu, nikde už není LED k svícení. Kryt na svém místě drží pevně, jak vidíte v našem videu, pod ním objevíte ceněný slot microSDHC karet. I tak je v mobilu 1GB vnitřní paměti a to se hodí. Za pozornost stojí 1 500mAh baterie, s tímto mobilem nemusíte i dva tři dny v kuse k zásuvce a to je jistě skvělá zpráva! Samozřejmě dle používání, není problém jej vybít za den.

Hardware, funkce

Papírové parametry hovoří jasně, tohle LG žene kupředu jen 800MHz procesor a 256 MB RAM. Na základě této informace jsem k mobilu přistupoval a on mne dostal. Vždyť chod Androidu 2.3 s grafickou nadstavbou od LG je tak krásně plynulý, včetně zapnutých všech animací! Podívejte se na naše video výše!

Zamknutý displej po rozsvícení umí ukázat nové události, netřeba mobil odemykat. Výsuvná informační lišta poskytuje zkratky k aktivaci přenosů, GPS, i tichého režimu. Pět pohotovostních obrazovek poskytuje dostatek prostoru na widgety a aplikace, za pozornost stojí čtveřice zástupců pro hovory, kontakty, zprávy a menu.

Základní nabídka se dá rozdělit do kategorií, název jim dáte sami, pomůže to v orientaci při instalaci mnoha programů. Nabídkou se listuje směrem dolů, tedy nikoliv do stran. Trochu budete možná bojovat s velikostí virtuálních tlačítek při psaní SMS, holt daň za velikost mobilu. Alespoň, že je vše rychlé.

Rychlost mobilu si užijete při surfování v prohlížeči, při spuštění DivX filmů, hudebního přehrávače, FM rádia s RDS. Svižně startuje GPS s mapami Googlu, podobně navigace. Test při hraní Angry Birds prošel na jedničku. Telefon se vyzná ve všech datových přenosech, přidává i HSDPA do 3,6 Mbps.

Z čeho budete asi smutní, to je kvalita fotek a podporované pouze VGA video. Na makro to není, světlá místa se snadno přepálí, drobné detaily splývají. Alespoň ty barvy nějak sedí. Totéž se dá říct o videu.

Koupit?

Já jsem z LG Optimus L3 nadšený. Když pominu rastr na displeji a horší foťák, nemám velkých výhrad. Za sympatickou cenu pořídíte telefon s rychlým chodem, ideální pro osahání Androidu a pozdější přestup na dražší modely.

Reklama