LG Optimus L5 II Dual: švihák na dvě SIM [recenze]

Reklama

Sympatický telefon na dvě SIM nabízí kompaktní konstrukci a jasný IPS displej. Pro správu dual SIM má vyhrazené tlačítko, další kladné body sbírá za výdrž a samozřejmě příjemnou cenovku. 

LGE455OptimusL5IIDual_15

LG Optimus L5 II Dual

Rozměry: 118 × 62 × 9 mm, 103 g
Displej: 4″, 480 × 800 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 1000 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 512 MB, 4000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 5 Mpx, video: VGA autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena LG E455 Optimus L5 II Dual v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

LG Optimus L5 II Dual koupíte v černé nebo bílé barvě, v bílé vypadá hodně elegantně a hodí se do dámských rukou. Drobný telefon váží kolem 100 g a tak se v kabelce rozhodně nepronese.

Přečtěte si:

Co je super

  • Tenká lehká kompaktní konstrukce
  • Zářivý displej
  • Odezva Androidu
  • Jednoduché přepínání dual SIM
  • Výdrž

Co není

  • Chybí informační LED
  • Nejsou podsvícená tlačítka pod displejem

Konstrukce

Malý, lehký, zaoblený, takový je telefon od LG, který se pyšní hlavně IPS displejem. Jeho jas je tak velký, že ani sluníčku není třeba posuvník nastavení jasu dávat za 50 %. Displej kryje ochranné sklo, velikost displeje je přiměřená a pochválím obraz i pod úhly. Pod displejem se vyjímají čtyři senzorová tlačítka se stříbrnými popisky, které nejsou skoro vidět. Bohužel tu není podsvětlení a tak ve tmě můžete lehce tápat.

LGE455OptimusL5IIDual_1LGE455OptimusL5IIDual_9LGE455OptimusL5IIDual_11LGE455OptimusL5IIDual_10

Tlačítko navíc je vyhrazeno jen přepínání dual SIM, po stisku se na displeji v horní liště objeví rámeček kolem ukazatele signálu SIM 1 nebo SIM 2. V tu chvíli víte, že budete odesílat SMS nebo volat právě ze zvolené SIM. Jak jednoduché a efektivní.

LGE455OptimusL5IIDual_1LGE455OptimusL5IIDual_2LGE455OptimusL5IIDual_3LGE455OptimusL5IIDual_4

Elegantní LG má na obvodu lesklý rámeček a také nějaká tlačítka. Vlevo zaujme speciální tlačítko pro rychlé spuštění nastavené aplikace. Také tu je ovládání hlasitosti, na pravém boku pak zámek telefonu. Tlačítka by mohla vykukovat více nad povrch, ale dá se na to zvyknout. Nahoře je nezbytný jack sluchátek, vespod se zase nabíjí prostřednictvím microUSB.  Telefon je příjemně pevný, i když je komplet z plastu, neozývají se žádné nežádoucí zvuky apod.

LGE455OptimusL5IIDual_5LGE455OptimusL5IIDual_6LGE455OptimusL5IIDual_7LGE455OptimusL5IIDual_8

Záda mobilu tvoří tenký plastový kryt s matným povrchem, neláká tak otisky. U těla drží spolehlivě, musíte jej vypáčit. Pak se objeví 1 700mAh baterie a především dva SIM sloty nad sebou pro SIM tradičního rozměru. Vedle pak zasunete kartu microSD. LG nevyžaduje každodenní dobíjení i v případě zapnuté synchronizace a běžným používáním, ob den však se dobíjí na jistotu. V případě SIM je jedno, kam kterou SIM vložíte, oba sloty podporují datové přenosy. Konkrétní nastavení datových přenosů ze SIM opět najdete v přehledném menu nastavení. Telefon umí samozřejmě fungovat pouze s jednou SIM uvnitř.

LGE455OptimusL5IIDual_13LGE455OptimusL5IIDual_12

Zadní kryt rovněž hostí čočku 5Mpx fotoaparátu, který fotí slušně i ve špatném světle. Mobil umí i makrofotky, na focení je třeba ťukat do spouště na displeji. Na videa si však musíte postačit s VGA záznamem, u nějž se velmi dobře nahrává zvuk, podívejte se na ukázkové video. Další fotky v našem preview.

Systém, funkce, výbava

LG Optimus L5 II Dual pracuje s Androidem 4.1.2 s grafickou nadstavbou s pár vylepšeními. Pohání jej jednojádro 1 GHz a jen 512 MB RAM. Právě s RAM je třeba dobře hospodařit a mít aktivní Task killer pro zavírání nepotřebných aplikací na pozadí. Pak se dočkáte toho, že Android je skvěle svižný s rychlou odezvou a nic netrvá věčně. Grafická nadstavba je standardní součástí a viděli jsme ji už u jiných modelů Optimus.

LGOptimusL5IIDual_16LGOptimusL5IIDual_17LGOptimusL5IIDual_1LGOptimusL5IIDual_2LGOptimusL5IIDual_3

Zamykací obrazovka obsahuje další zástupce aplikací, takže můžete spouštět okamžitě. V informační liště se nacházejí rychlé přepínače datových přenosů a dalších nastavení, nemusíte nikde hledat v menu. Na hlavním displeji máte další zástupce u spodního okraje, jinak si displej klasicky zaplníte widgety a zástupci z menu. Tři displeje mohou rotovat dokola, měnite lze grafická témata.

LGOptimusL5IIDual_4LGOptimusL5IIDual_5LGOptimusL5IIDual_6LGOptimusL5IIDual_7LGOptimusL5IIDual_8

Telefon je rychlý i podnabídkách, potíže nepředstavuje ani hraní her, prohlížení fotek, přehrávání Youtube videí. Pochválím také za rychlou fixaci GPS při navigování. Součástí aplikací od výrobce je Polaris Viewer pro dokumenty a PDF. Je tu také správce souborů a aplikací, snadno najdete tu, která nejvíce spotřebovává RAM. Hlavní menu umí zobrazit velké ikony (na screenshotech) a také malé, kdy se jich vejde podstatně více. Písmo menu si upravíte podle potřeby v 6 krocích, na obrázcích vidíte 4.

LGOptimusL5IIDual_9LGOptimusL5IIDual_10LGOptimusL5IIDual_11LGOptimusL5IIDual_13LGOptimusL5IIDual_12

Závěr

Dvousimkový LG je dobrou volbou ke koupi i v případě, že používáte jednu SIM. Lehký telefon se líbí hlavně ženám, kterým stačí 4palcový displej se skvělým obrazem díky IPS technologii. Zamrzí nepodsvětlená tlačítka pod displejem, určitě by se hodila nějaká LED na oznámení událostí nad vypnutým displejem.

Reklama