LG Optimus L7 II: obří baterie a IPS displej v hlavních rolích

Reklama

Zajímavý smartphone útočí hlavně designem a dostupnou cenou kolem 5 000 Kč. LG Optimus nezapomíná na solidní výbavu s NFC, líbit se bude IPS displej i slušný 8Mpx fotoaparát. Proč se ale video natáčí jen VGA, to je záhada.

LGOptimusL7II

LG Optimus L7 II

Rozměry: 122 × 67 × 10 mm, 120 g
Displej: 4,3″, 480 × 800 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 2 jádra, 1000 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 768 MB, 4000 MB, ano
Data: GPRS  EDGE  HSDPA  HSUPA  Wi-Fi
Další konektivita: NFC  GPS  microUSB  3,5mm jack
Fotoaparát: 5 Mpx, video: VGA autofokus  blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena LG P710 Optimus L7 II v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

LG Optimus L7 II patří společně s modely L5 II a L3 II do letošní kolekce designových telefonů LG. Jejich motto je zřejmé, musí se líbit a podávat slušný výkon. To se L7 II rozhodně daří. Plastový smartphone zařadíme do střední třídy, tam spadá i svojí cenou. Mobil pořídíte v černé nebo hezčí bílé barvě, součástí balení je pouze USB nabíječka, kabel a sluchátka.

LGOptimusL7II_1LGOptimusL7II_10

Majitelé si pochvalují design konstrukce, i když zadní plastový kryt může povrzávat. Testovaný kus zatím tuto vlastnost nevykazuje. Mobil je veliký akorát, displej 4,5 palců je přiměřeně rozlehlý k pohodlnému čtení a ovládání. Konstrukce má hladkou přední stranu, IPS displej hraje živými barvami. Nechybí přední kamera a senzorová tlačítka pod displejem. Prostřední klávesa je hardwarová, velkým plusem je její blikající ovál, funguje jako informační dioda. Bliká různými barvami, upozorní na nové události, vše se dá nastavit v menu. Délka podsvícení tlačítek může být také neomezená. Jas displeje se reguluje ručně, automatické čidlo chybí.

LGOptimusL7II_4LGOptimusL7II_7

Zadní kryt pokrývá jemná textura, takže se nechytají otisky. Po stranách přechází na boky, v ruce je při držení příjemný. Levá strana obsahuje ovladač hlasitosti a tlačítko rychlého spuštění vybrané aplikace. Napravo je zámek mobilu, nahoře se připojí sluchátka do 3,5mm jacku a dole se přes microUSB nabíjí. Právě akumulátor stojí za pozornost, veliká kapacita 2 460 mAh slibuje dlouhou výdrž a první zkušenosti to potvrzují, rozhodně nepůjde o jednodenní smartphone.

LGOptimusL7II_11LGOptimusL7II_2

Pod krytem lze umístit microSDHC kartu, telefon pracuje se SIM klasického rozměru. Snímač s hodnotou 8 Mpx obsahuje autofokus a doplňuje jej LED blesk. Zklamáním je kvalita videa, zaseklo se na VGA, resp. na 720 × 480 bodů. Fotky samotné nejsou vůbec špatné, telefon fotí rychle prostřednictvím virtuální spouště, lze využít tlačítko hlasitosti, fungují oba směry.

LGOptimusL7II_foto_7LGOptimusL7II_foto_6LGOptimusL7II_foto_5LGOptimusL7II_foto_4LGOptimusL7II_foto_3LGOptimusL7II_foto_2LGOptimusL7II_foto_1

 

LG Optimus L7 II ukázkové video

Reklama