LG Optimus L7 II: tady se hraje na styl [recenze]

Reklama

Atraktivní LG obsahuje 4,3palcový IPS displej a dobrý dojem udělá především designem konstrukce. Když navíc rozbliká mnoha barvami informační diodu pod displejem, dokáže spolehlivě zaujmout.

LG Optimus L7 II patří do rodiny stylových plastových telefonů s označením LG Optimus II. Patří tam ještě L3 a L5, více najdete v tomto článku. L7 je z této trojice největší a nejdražší, i tak se vejdete do 6 tisíc korun. Ke koupi je světlá a tmavá varianta, testovaná bílá se určitě osvědčila.

LG Optimus L7 II

Rozměry: 122 × 67 × 10 mm, 120 g
Displej: 4,3″, 480 × 800 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 2 jádra, 1000 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 768 MB, 4000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: VGA autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena LG P710 Optimus L7 II v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Obsah balení, konstrukce

Součástí balení není hromada příslušenství, jde o nabíječku, USB kabel a levná sluchátka. Přestože mobil umí NFC, žádné tagy výrobce nepodaroval. Design konstrukce tak nějak dobře ladí, ať už je řeč o lesklém tenkém rámečku, lesklém tlačítku pod displejem, logu výrobce nad ním nebo zadním krytu s povrchovou úpravou.

LGOptimusL7II_1LGOptimusL7II_10

Telefon je přiměřeně velký a lehký, velikost displeje 4,3 palců určitě dostačuje a stále nejde o moc přerostlý zobrazovač. Přední hrana kolem přístroje je nepatrně ostrá, zbývající hrany se již lomí. Nad displejem bdí ochranné sklo, telefon je dostatečně pevný a nekroutí se. Sklo se dá silou promáčknout, až je vidět duha na displeji, schválně to asi dělat nebudete. Nad displejem je přední kamera a senzor vzdálenosti. Na automatickou regulaci jasu se zapomnělo, důvod by mne opravdu zajímal.

LGOptimusL7II_2LGOptimusL7II_8

Pod displejem se rozsvítí dvojice senzorových tlačítek. Doba svícení se dá nastavit v menu, takže třeba nemusejí nikdy zhasnout, pokud se díváte na displej. Samotný displej je typu IPS a pro dobrou čitelnost jsem používal jas kolem 80 – 90 %. Jemné rozlišení 480 × 800 bodů známe z jiných telefonů, s obrazem problém není ani pod úhly. Co trochu zaráží je automatické snížení jasu kolem 60 % s uvedenou hláškou o přehřátém přístroji. Zkrátka si telefon tohle dělá podle sebe a někdy pořádně naštve, když na displeji nic nevidíte a jas zvýšit nelze. Zajímavou funkcí je snímání obličeje, takže se displej nevypne, dokonce obličej použijete pro odemykání.

LGOptimusL7II_4LGOptimusL7II_3

Skvělou zprávou a společným znakem všech Optimus II. generace je vícebarevný rámeček tlačítka pod displejem. V menu mu můžete nastavit barvy blikání a na co má upozornit. Já jsem vždy měl vše zapnuto, takže třeba modře blikají upozornění z Facebooku, bílou zase upomíná e-maily, červeně dobíjení, pak tu jsou kombinace. Je to hlavně viditelné i ve dne, takže nemusíte zapínat displej ke kontrole. V noci doporučuji mobil otáčet, neboť vás může snadno blikání tlačítka probudit.

LGOptimusL7II_7LGOptimusL7II_6

Levá strana obsahuje ovladač hlasitosti, těmito tlačítky se dá dokonce fotografovat. Klasická spoušť na druhém boku chybí. O něco výše je klávesa rychlého přístupu k nějaké aplikaci, snadno upravíte v nastavení. Napravo je pak malý zámek mobilu, nahoře 3,5mm jack. Také tam se nachází druhý mikrofon. Ke kvalitě hovorů nemám připomínek, snímání hlasu a hlasitost reproduktoru se dostatečná i v hlučném prostředí.

LGOptimusL7II_9LGOptimusL7II_5

Zadní kryt na svém místě drží spolehlivě, při silném na určitém místě nepatrně vrzne, možná by to šlo vyřešit podložením papírkem. Kryt obsahuje otvor na 8Mpx snímač s LED bleskem. Reproduktor se docela tlumí při položení na stůl, mohl se určitě posunout trochu na bok a k tomuto by nedocházelo. Na krytu je zevnitř nalepena anténa NFC. Na využití čekají sloty SIM a microSDHC, chod mobilu jistí baterie s velkou kapacitou 2 460 mAh. Kapacita je to sice veliká, ovšem v praxi mobil víc jak den a půl až dva dny intenzivního používání nevydrží. Když si omezíte datové spojení a automatické synchronizace, energie mobilu takřka neubývá a přežijete na příjmu třeba celý víkend i déle.

LGOptimusL7II_11LGOptimusL7II_12

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama