LG Optimus L7: neprodejný smartphone? [recenze]

Reklama

Tenkou konstrukcí nezarmoutí, naštve malým výkonem. LG vyrobilo mobil pro trpělivé, prostředí Android 4.0 reaguje pomalu i na běžné operace. Dá se na LG vůbec něco pochválit?

LG Optimus L7 patří do zánovní stylové řady L-Style, do níž se řadí i L3 a L5. Společným znakem je tenká konstrukce a hranatější tvary, minimum tlačítek. Telefon poskytuje solidní rozhled na 4,3″ displeji, prostředí Androidu 4.0 dostalo grafickou nástavbu od výrobce. Během testování jsem si na LG vypěstoval menší averzi, slabý hardware totiž hýbe s prostředím jen neochotně.

LG Optimus L7

Rozměry: 128 × 69 × 9 mm, 122 g
Displej: 4,3″, 800 × 480 bodů, 16 mil barev, TFT LCD
Procesor, systém: 1000 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 512 MB, 4000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA Wi-Fi
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 5 Mpx, video: VGA autofokus blesk
Podrobné specifikace
LG P700 Optimus L7 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Kapitoly článku:

  1. Video, představení, konstrukce
  2. Hardware, systém, prostředí, závěr, parametry

LG Optimus L7 na videu – konstrukce a chod Androidu 4.0

Konstrukce

Design L7 se mi líbí a umí udělat dojem i ve společnosti. Tloušťka se vešla pod 9 mm a mobil vypadá určitě dražší, než je. Už potemnělá konstrukce LG Prady 3.0 se mi líbila, tady je tomu podobně. Když se podíváme blíže, je vidět, že horní rohy konstrukce jsou trochu ostřejší než ty spodní, zajímavé. Okraj mobilu obíhá rámeček, který nahoře poskytuje prostor pro zámek a 3,5mm jack. Tlačítko zámku je natlačeno až moc v rohu a navíc skoro nevykukuje nad povrch, takže jeho ovládání není zrovna snadné. Dole pak mobil budete dobíjet přes tradiční microUSB.

Hladké hrany plynule přechází do plastového krytu baterie vzadu. Levý bok ještě nabízí tenké dvojtlačítko hlasitosti, vpravo už marně hledáme spoušť. Čelní strana září displejem s velikostí 57 × 94 mm, rozlišení 800 × 480 bodů určitě vyhovuje svojí jemností. Za obraz displeje můžu LG pochválit, technologie IPS LCD září jasnými barvami, paráda.

Nad displejem kromě sluchátka pokukuje přední kamera videhovorů a vpravo pod černým plastem čidlo přiblížení. Pro regulaci jasu tu nepracuje čidlo světla, pro to musíte navštívit nastavení v menu. Pod displejem je jasně vidět hardwarová klávesa pro zobrazení pohotovostního displeje. Až po doteku se rozzáří dvojice senzorových po stranách, vlevo obvyklá klávesa návratu a vpravo zobrazení nabídky. Podsvícení se dá nastavit na trvalé nebo po 1,5; 3 a 5 sekundách. Trvalé zapnutí mi vyhovovalo.Síla podsvícení je docela dobrá, jak vidíte na videu.

Zadní plastový kryt obdržel výřez na 5Mpx fotoaparát s LED bleskem. Snímač už nedostal výsadu natáčení HD videa (umí jen VGA!), což je v dnešní době dost zásadní věc. Povrchová úprava vroubkováními povedla, nikde tak neuvidíte otisky. Výhradu mám k malému a nevýraznému hlasitému reproduktoru, při položení na podložce je solidně utlumený.

Kryt baterie nemá žádný výřez, designéři jej jednoduše ignorovali. K baterce se tak dá dostat vypáčením třeba za nějaký roh, pokud teda máte delší nehty. Kryt z vnitřní strany obsahuje jeden z minima trumfů L7 a tím je anténa NFC. Pod krytem se jednoduše dostanete k výměně microSDHC karty, jde to za chodu. Hned vedle je pak SIM klasických rozměrů. Baterie s kapacitou 1 700 mAh zabrala zbývající prostor. S běžným používáním jsem nemusel denně dobíjet, takže s výdrží by mohl být majitel spokojený.

Kapitoly článku:

  1. Video, představení, konstrukce
  2. Hardware, systém, prostředí, závěr, parametry

Reklama