LG Optimus L7: neprodejný smartphone? [recenze]

Reklama

Kapitoly článku:

  1. Video, představení, konstrukce
  2. Hardware, systém, prostředí, závěr, parametry

Hardware, systém, prostředí

LG vsadilo na jednojádrový procesor s taktem 1 GHz a 512 MB RAM. Výčet parametrů může pokračovat 4 GB vnitřní pamětí, microSDHC karty zajistí další prostor. Výrobce vsadil na svoje grafické rozhraní nad Androidem 4.0 a tak se na to pěkně kouká a ovládání je o něco snazší.

Jak vidíte na našem videu, tak už zamykací displej nabízí odemknutí kdekoliv na ploše. Stačí podržet prst a potáhnout. Odsud se také dají spustit aplikace na spodní liště, zvolit je můžete sami. Bohužel pomalý chod mobilu pocítíte už tady, odemykání není plynulé, animace se cuká, dlouho to trvá, hrůza.

Další přizpůsobení nabízí informační lišta, tam si upravíte ikonky pro zapnutí sítí, GPS, tichého profilu. Na pohotovostní displeje si aplikace dáte z menu nebo přes symbol plus v pravém horním rohu. Měnit lze tapety, widgety, jak jsme u Androidu zvyklí. Hlavní nabídka třídí aplikace na stažené a předinstalované.

Pomalejší odezvu mobilu zažijete i u běžných aktivit. Jen zobrazení telefonního seznamu trvá přes 1 sekundu. Přepínání záložek v této aplikaci také zdržuje. Samotné volání už je bez potíží, kvalita zvuku je slušná a hlavně hlasitá. Podobně trvá zobrazení zpráv, utrpením je pak jejich psaní. QWERTY klávesnice se ukazuje na šířku i výšku, jen to překlopení opět trvá. Psaní připomíná vyťukávání znaků na lowendech, kdy čekáte, až se zobrazí znaky. Nechápu, proč na klávesnici není čárka.

Datové přenosy hodně potrápí internetový prohlížeč, který je skoro nepoužitelný, jak se na vše čeká. Sekání uvidíte i ve widgetu s Gmailem, zobrazení schránky toužebně vyhlížíte pár sekund. Možná už nemá smysl psát dále. Fotoaparát fotí průměrně, nemá HD video. Z mobilu si poslechnete hudbu, sledování DivX už radši nezkoušejte. GPS mapy Googlu fungují překvapivě hladce, jenže to už nic nezachrání.

LG Optimus L7 – fotogalerie a VGA video

Nekupovat!

Doufám, že LG moc telefonů L7 nevyrobilo, jinak se z nich stanou dlouhodobé zásoby na skladech obchodníků. Tento mobil stojí za pozornost snad jen designem a parádním displejem. Systém je kvůli špatnému sladění s hardwarem a jeho slabým výkonem skoro nepoužitelný i pro základní funkce.

LG Optimus L7

Rozměry: 128 × 69 × 9 mm, 122 g
Displej: 4,3″, 800 × 480 bodů, 16 mil barev, TFT LCD
Procesor, systém: 1000 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 512 MB, 4000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA Wi-Fi
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 5 Mpx, video: VGA autofokus blesk
Podrobné specifikace

Kapitoly článku:

  1. Video, představení, konstrukce
  2. Hardware, systém, prostředí, závěr, parametry

Reklama