LG Optimus L9: velký displej, dobrá výbava [recenze]

Reklama

Zajímavá stylovka se těší popularitě díky sympatické ceně, velkému displeji a podpoře NFC. Plastový telefon nabízí také dvoujádrový procesor a pouze Android 4.0.

LG Optimus L9 je na trhu již řadu měsíců a jeho cena dost zajímavě klesla někam k 6 000 Kč. Za tuto cenu si domů odnesete bílý nebo tmavý telefon s velkým 4,7palcovým displejem, který nabídne všechny dostupné funkce pro pohodlné používání. K dokonalosti mu však pár věcí chybí, ale s ohledem na cenu se to snad dá odpustit. O co jde?

LG Optimus L9

Rozměry: 132 × 68 × 9 mm, 125 g
Displej: 4,7″, 540 × 960 bodů, 16 mil. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 1000 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 4000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 5 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena LG P760 Optimus L9 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Konstrukce

LG Optimus L9 je kompletně plastový, na test jsme obdrželi bílou variantu. Vypadá určitě lépe než nudná černá, bílá barva se rozlila i na čelní stranu a boky mobilu. Telefon se prodává s USB nabíječkou a sluchátky, které je snad nejlepší rovnou vyhodit. Vadí zahnutý 3,5mm jack i jejich „výkon“. Přestože mobil umí NFC, od výrobce NFC tagy nedostanete.

LGOptimusL9_3LGOptimusL9_1

Telefon určitě ohromí velikým displejem a dost potěší skvělou hmotností 125 g. Na tak velký mobil je to dobrá zpráva, nicméně za to může použitý plast. Pevnost konstrukce není moc slavná, telefon se při větším tlaku na oba konce zřetelně prohýbá na obě strany. Ani tvrdost ochranného plastu nad displejem není příkladná, lehkým tlakem na displeji vyvoláte duhová kola.

LGOptimusL9_2LGOptimusL9_5

LG je parádně tenké, pouze 9 mm a to je v ruce znát. Hrany nejsou vyloženě oblé, mají zřetelné hrany, ale rozhodně do ruky netlačí. Jako zobrazovač výrobce použil IPS LCD displej, jehož výkon bohužel degradoval absencí čidla okolního světla. Musíte si podsvícení regulovat sami v nastavení a to je dost otravné. Zkrátka v noci mobil září moc a ve dne je vidět dobře. Na přímém slunci podává slušný výkon při plném jasu. Dost mě vadí absence informační diody, tento prvek by se hodil.

LGOptimusL9_6LGOptimusL9_9

Nad displejem nechybí přední kamera na focení a videohovory, rovněž čidlo přiblížení pro zhasnutí displeje při hovoru. Mobil se rovněž ovládá prostřednictvím dvou senzorových tlačítek a jednoho hardwarového uprostřed. Senzorové klávesy nejsou v klidovém stavu vidět, po aktivaci displeje se rozsvítí bíle. Prostředí klávesa nesvítí nijak, asi se opět šetřilo. Dobu podsvícení lze nastavit, a to je dobře, jinak mají tlačítka tendenci bleskově pohasínat.

LGOptimusL9_8LGOptimusL9_7

Tenké boky mají trochu místa pro tlačítka, vlevo najdete dvojtlačítko hlasitosti. Kupodivu se dá použít jako spoušť při focení, tohle řešení ale není u LG nové. Klasická spoušť tak chybí, napravo se v bílém moři ztrácí drobný zámek mobilu. Nahoře je spousta prostoru pro 3,5mm jack sluchátek a nepřehlédnete mikrofon. Druhý mikrofon je umístěn dole spolu s microUSB konektorem. Všechny boky jsou opatřeny matnou povrchovou úpravou, stejně jako zadní kryt.

LGOptimusL9_11LGOptimusL9_10

Díky tomu mobil lépe vypadá a neupatlává se. Zadní kryt tvoří tenký kus plastu, který se nepatrně hýbe a v prostoru baterie jej lze mírně promáčknout. Kryt obsahuje objektiv 5Mpx fotoaparát, jednu LED jako blesk a hlasitý reproduktor. Ten hraje dost nahlas, i když na něm mobil leží na stole. Kryt obsahuje nalepenou NFC anténu v dolní polovině.

LGOptimusL9_12LGOptimusL9_13

Pomocí výřezu v rohu krytu se dostanete k baterii s kapacitou 2 150 mAh a až pod ní je umístěn microSDHC slot. Telefon pracuje s klasickou SIM. Výdrž baterie mě potěšila, při mém používání stačilo dobíjet každý druhý den. Spotřeba závisela na datových přenosech, spuštěný Whatsapp, surfování v Chrome a běžném provozu s hovory a SMS.

Srovnání s LG Optimus L5

LGOptimusL9_15LGOptimusL9_14

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama