LG X Screen: druhý displej chceš! [recenze]

Reklama

Výrobce LG prodává mobil střední třídy za necelých 5 000 Kč, který má šikovný druhý displej nad tím hlavním. Stylová konstrukce a svižný hardware z něj dělají hodně zajímavého kandidáta ke koupi!

LGX_2LGX_4

LG X Screen

Rozměry: 143 × 72 × 7 mm, 120 g
Displej: 4,9″, 720 × 1280 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1200 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 2000 MB, 16000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 13 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena LG X screen K500N v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

LG X Screen umí udělat dojem hned z několika pohledů. Nejdříve vás potěší nízká hmotnost, 120 g je na dnešní mobily dost málo a tak je radost mobil používat. Další průzkum odhalí druhý menší displej na čelní straně, tam se mohou zobrazovat notifikace událostí, řada zástupců aplikací nebo třeba jméno majitele mobilu. Monochromatický displej sívít neustále a tak není třeba mobil probouzet kompletně, abyste zkontrolovali nové zprávy apod.

LG_X_Screen_2LG_X_Screen_11LG_X_Screen_10LG_X_Screen_9

Ostřeji řezané hrany plastové  konstrukce nejsou vůbec na obtíž, skvěle ladí s hladkou přední i zadní stranou. Po obvodu vede stříbrná linka s nezbytnými ovladači a šuplíkem pro SIM a microSD. Mobil trochu klame tělem, displej je totiž bezmála 5palcový, přitom se zdá být menší. LG X Screen patří do střední třídy, takže u něj nenajdeme třeba moderní čtečku otisků prstů.

LG_X_Screen_1LG_X_Screen_12LG_X_Screen_4LG_X_Screen_3

Boční tlačítka by mohla být určitě trochu větší, takto budou vyhovovat především prstům dam. IPS displej s HD rozlišením podává dobrou práci a parádní jasný obraz s živými barvami skoro za všech okolností. Regulace podsvícení automatikou pracuje spolehlivě. Nad displejem nechybí přední fotoaparát, notifikační LED sice postrádáme, ale místo ní slouží právě sekundární displej. Displej se dá rozsvítit dvojitým poklepáním, jak najdete v menu nastavení.

LG_X_Screen_7LG_X_Screen_6LG_X_Screen_5LG_X_Screen_8

Spodní hrana obsahuje microUSB, 3,5mm jack a ještě hlasitý reproduktor. Právě ten si budete při hraní her na šířku zakrývat. Naopak spokojenost panuje s umístěním zadního fotaparátu pěkně uprostřed hladkých zad. Povrch láká otisky prstů a tak je mobil občas nehezky upatlaný. Uvnitř konstrukce dříme 2300mAh baterie s dobrou výdrží, procenta ubývají jen pozvolna a to je dobrá zpráva. Fotoaparát 13 Mpx podává dobré výkony a to hlavně při dobrém světle, pak kvalita klesá rychle. 1080p video by mohlo být kvalitnější, potíže budou s čistým záznamem zvuku.

LG_X_Screen_displej_2LG_X_Screen_displej_3LG_X_Screen_displej_4LG_X_Screen_displej_6LG_X_Screen_displej_11LG_X_Screen_displej_9LG_X_Screen_displej_8LG_X_Screen_displej_5LG_X_Screen_displej_12

Android 6.0 s grafikou od výrobce LG pohání 4 jádra procesoru 1,2 GHz s 2 GB RAM, solidní to průměr, uvnitř čeká na využití 16 GB paměti, po spuštění něco pod 10 GB. Z podpory dat tu najdeme potřebné LTE, trochu méně potřebné NFC přenosy také. Systém a aplikace pracují velice spolehlivě, nezažil jsem jediný pád, restart či zastavení aplikace. Mobil se nepřehřívá, zkrátka spolehlivě funguje.

LG_X_Screen_foto_3LG_X_Screen_foto_2LG_X_Screen_foto_1LG_X_Screen_foto_4

LG X Screen – 1080p video

LG X Screen patří mezi telefony, s nimiž jsem se po testování loučil jen nerad. Menší a lehký mobil s dobrou výdrží mě zaujal právě druhým displejem, spolehlivým chodem hardwaru.

Reklama