Lidé platí NFC mobilem, říká Vodafone

Reklama

Podle průzkumu, který si nechal udělat Vodafone u agentury Kantar, platí 50 % lidí ve věku 25-34 let, pomocí mobilního telefonu. Tedy pokud vlastní chytrý mobil. Napříč věkem je tento podíl více než třetinový.

K tomu, aby mohl člověk platit mobilem, musí mít přístroj vybavený technologií NFC. Podle statistik Vodafonu má tuto funkci více než 90 % telefonů a 10 chytrých hodinek v aktuální nabídce. Nejlevnější NFC mobil je k dostání za 4 000 Kč, hodinky s touto funkcí pak pořídíte za cenu pod pět tisícikorun.

Mobil v tomto případě hraje roli bezkontaktní platební karty. A bezkontaktní platby jsou podle bank na vzestup. Podle ČSOB platí lidé nejčastěji pomocí NFC mobilu za potraviny a běžné nákupy. Oceňují zejména, že mobil nebo chytré hodinky mají lidé neustále při sobě a nemusí někde hledat peněženku s kartou.

Postupně také roste podíl lidí, kteří nákup pomocí mobilu i objednají. Třetina majitelů chytrých mobilů dnes nakupuje přes mobil i větší nákupy, 14 % touto cestou vyřizuje aspoň nákupy menší. Čísla se za poslední dva roky zdvojnásobila.

 

Reklama