Lidé z Prahy 7 mohou zlepšovat město přes aplikaci

Reklama

Praha 7 se zapojila do projektu Zlepšeme Česko, který mimo jiné nabízí mobilní aplikaci pro hlášení nedostatků v městském prostoru. Dříve používala pražská městská část ke stejnému účelu jinou aplikaci.

Již čtyři roky mohou obyvatelé a návštěvníci Prahy 7 nahlásit jakékoliv nešvary na veřejném prostoru, ať už se jedná o nepořádek, autovrak nebo rozbitou lavičku. Až dosud k tomu sloužila aplikace Lepší místo, která se stala součástí širšího projektu Zlepšeme Česko.

Samotní provozovatelé aplikace mají vlastní krizové manažery, kteří všechna hlášení procházejí a hledají v nich taková, která vyžadují okamžitý zásah hasičů, zdravotníků nebo policie. Méně urgentní hlášení jsou předána příslušnému městskému úřadu, který má vlastní oddělení pro jejich řešení. O postupu řešení pak občany průběžně informuje.

Obyvatelé Prahy 7 jsou na nahlašování problémů přes mobil zvyklí. V nejvytíženějších měsících dorazí touto cestou až tři hlášení denně, to je necelá stovka měsíčně. Aplikace navíc funguje ve všech městech, takže nemusíte mobil odkládat ani na dovolené.

Reklama