Linus Yale: chytrý zámek, který se odemyká mobilem

Reklama

Výrobce Assa Abloy uvedl včera na náš trh nový chytrý zámek pojmenovaný po zakladateli společnosti. Linus Yale pozná, že se blíží obyvatel domu, a sám se odemkne.

Pro instalaci zámku nemusíte udělat příliš. Stačí namontovat designovou krabičku na vnitřní stranu stávajících dveří. Podmínkou je, aby vložka na této straně vystupovala, aby se měl chytrý zámek za co zachytit. Dále pak, aby byl z vnitřní strany vložen klíč (kterým pak bude zámek otáčet) a přitom bylo možné bez problémů vložit klíč i z vnější strany.

Potom už jen stačí nastavit podmínky vstupu do vašeho domu a užívat si všech výhod chytrého zámku. Třeba automatického zamknutí dveří v okamžiku, kdy je zavřete. Nebo automatického otevření tehdy, když se k zámku blíží autorizovaný mobilní telefon. Prostě jedete domů výtahem, a když jste daleko asi jedno dvě patra, zámek odemkne.

Kdo mobilům nevěří, může využívat klasický kód zadávaný na malé klávesnici umístěné kdekoliv na vnější straně. Tyto kódy můžete spravovat přes aplikaci a přidělovat či odebírat tak různým lidem jejich přístupová oprávnění. Někdo může mít přístup jen v určenou dobu, například paní na úklid jen v pátek od dvou do čtyř, chůva vodící děti ze školy jen ve všední dny od dvanácti do pěti a tak dále.

Zámek koupíte pro začátek jen na Alza.cz za 6 699 Kč.

Reklama