LTE máme, LTE známe, ale k výběru ho nepoužíváme [výzkum]

Reklama

O2 si nechalo před Vánoci provést výzkum o tom, jak jeho zákazníci znají pojem LTE a kolik váhy mu kladou při výběru nového přístroje. Těžko říct, jestli je to pro operátory zpráva dobrá nebo špatná.

Operátoři totiž investují do budování LTE sítí spousty miliard. Slibují si od toho mimo jiné příliv nových zákazníků, vyšší výdělek z těch stávajících a nějakou tu provizi z prodeje nových mobilů s podporou LTE. Podle výzkumu, který si na tisíci respondentech nechalo provést O2, znají už téměř dvě třetiny lidí (64 %) pojem LTE. Znalost nejrychlejší mobilní datové sítě se tak blíží znalosti 3G (73 %). Termín znají spíše muži (75 %) než ženy (54 %).

Projevuje se taková znalost při výběru nového mobilu? Kupodivu moc ne. Podpora LTE skončila z 16 hodnocených parametrů čtvrtá od konce. Z průzkumu vyplynulo, že při výběru nového přístroje vévodí podpora Wi-Fi těsně následovaná kapacitou baterie. Kapacita operační paměti a velikost uživatelského úložiště se umístily na třetím a čtvrtém místě. Naopak nejméně podstatné, i když stále důležité, je podpora technologie NFC, značka přístroje a hmotnost.  Podpora LTE skončila na 13. příčce.

Reklama