Lumia 950: jak fotí a natáčí

Reklama

Microsoft Lumia 950 má 20Mpx fotoaparát s optikou Carl Zeiss. Tomu odpovídá špičková kvalita získaných fotek a videí. Podívejte se na ukázky.

Čelní fotoaparát má rozlišení 5 Mpx, zvládne natočit 1 080p video  a slouží zejména k focení módních selfies a videohovorům. Jeho test jsme zatím odložili a zaměřili se na hlavní (zadní) fotoaparát s rozlišením 20 Mpx, bleskem, autofokusem a optikou Carl Zeiss.

Lumia_950_foto3Lumia_950_foto4

Fotoaparát má k dispozici vyhrazené tlačítko spouště, které zejména výrazně urychluje focení ze stavu, kdy je celý mobil zamknutý a bezpečně uložený v kapse. V nastavení fotoaparátu máte jen nemnoho možností, kterými můžete ovlivnit podobu výsledných snímků.

Lumia_950_foto1Lumia_950_foto2

Podle svého gusta můžete přepínat mezi poměrem stran 16:9 nebo 4:3, zobrazit si pomocnou zaměřovací mřížku (třetiny obrazu, zlatý řez, nitkový kříž, čtverec), která pomůže se správnou kompozicí scény. Při volbě rozlišení se pak můžete rozhodnout mezi 8 Mpx a 19 Mpx, jiné varianty telefon nenabízí.

Následující snímek ukazuje kvalitu prokreslení detailů při focení za ne úplně ideálních světelných podmínek a zaostřením na větší vzdálenosti.

Lumia_950_foto5

Při focení ve tmě skvěle pomůže vestavěný blesk. Tento snímek textu je vytvořený v naprosté tmě z bezprostřední blízkosti. Jak vidíte, mobil si dokáže bleskem přisvítit scénu více než dostatečně a ještě zaostřit i v makro režimu.

Lumia_950_foto6

U videa je nastavení ještě méně, volíte vlastně jen rozlišení. Jeho nejvyšší hodnota, kterou jsme použili v následujícím ukázkovém videu, je 3 840 × 2 160 bodů při frekvenci 30 fps (pokud váš počítač nedokáže tak kvalitní video přehrát, přepněte na nižší rozlišení, pamatujte ale na to, že se jedná o automatickou konverzi, kterou má na svědomí YouTube). Dále je k dispozici totéž rozlišení s frekvencí snímání 25 fps a 24 fps. Pokud vám stačí fullHD rozlišení (tedy 1 960 × 1 080 bodů), můžete zvolit ze snímacích frekvencí 60, 30, 25 a 24 fps). Tytéž frekvence jsou pak k dispozici pro rozlišení HD, tedy 1 280 × 720 bodů.

Celkově jsme s kvalitou fotoaparátu u telefonu Lumia 950 více než spokojeni. I přes minimum možných nastavení jsou fotky povedené, pěkně ostré, barvy věrné a detaily prokreslené. Navíc můžete využít širokou škálu fotoaplikací/objektivů, které najdete v aplikačním obchodu v kategorii Camera Lenses.

Reklama