Machinarium: logika a grafika (hra pro Android a iOS)

Reklama

Že neznáte Machinarium, jednu z nejhezčích a nejzajímavějších logických adventur za poslední dobu? To byste to měli co nejrychleji napravit! Tahle herní pecka je nově dostupná také pro operační systém Android. Hraje se skvěle, ale bez většího displeje vám to nepůjde.

Pokud jste se až dosud s touto hrou nesetkali, dovolte malé představení. Machinarium je logická adventura, ve které ovládáte malého robůtka, který se postupně propracovává futuristickým světem. Každá obrazovka znamená novou lokaci a úkol, který musíte vyřešit je vlastně stejný. Musíte se prostě dostat dál. Na každé obrazovce tedy budete sbírat předměty, kombinovat je mezi sebou nebo s okolím a snažit se přijít na řešení jednotlivých problémů.

Hra má své jednoznačné kouzlo v naprosto nádherné grafice a celkové atmosféře, která ji zdobí. Řešení problémů je mnohdy náročné, ale vždy velmi logické a poskytne vám mnohem větší uspokojení než sestřelení libovolného množství prasat či jiné havěti z dalších her.

Součástí hry je jednoduchá nápověda, když už se opravdu hodně zaseknete, zahrajete si speciální minihru, která vám na konci dá podstatně silnější nápovědu.

Hru kromě skvělé grafiky zdobí i velmi příjemná hudba, dialogy s dalšími postavami (pochopitelně také roboty) jsou řešeny formou komiksových bublin.

Každý, kdo hru zkoušel na počítači, je jistě zvědavý, jak se dá zvládnout na malém displeji telefonu. Místo kurzoru tentokrát používáte dotyky prstů a rozhodně platí, že čím větší obrazovka, tím lepší herní zážitek. Sami autoři doporučují hraní na tabletech s rozlišením alespoň 1024 × 600 bodů.

Tablet je pro tuto hru opravdu tím pravým. Machinarium jsem pro zajímavost zkoušel na telefonech HTC One X a Sony Xperia S s bezesporu velkým displejem (na mobil), ani tady ale nebyl herní zážitek ideální. Hra totiž nevyužívá celé šířky displeje a okraje jsou prázdné. V pravém se nacházejí systémové prvky nebo předměty z inventáře, okraj ale najdete i na levé straně. Vzhledem k velmi detailní grafice a nutnosti být docela přesný při ovládání, znovu opakuji, zkoušejte hru hlavně na tabletech. Na větších mobilech je Machinarium jistě hratelné, ale ne tak dobře.

Hru si také můžete zahrát i na iPadu 2 a 3 a samozřejmě i na vašem počítači.

Odkaz na stažení: Android, iOS

Cena: 78 Kč (Android), 3,99 euro (iOS)

Reklama