Malé tablety vs. velké telefony

Reklama

Analytici poslední dobou stále častěji varují, že trh s malými tablety může relativně brzy zcela zaniknout ve prospěch trhu s velkými telefony, phablety. Obě kategorie se skutečně hodně sbližují, i když se pravděpodobně nikdy neprolnou.

Včera jsme vás informovali o tom, že se postupně zmenšují velikosti displejů prodávaných tabletů na cca 7″. Naopak postupně rostou velikosti displejů u mobilních telefonů, tam se aktuální velikost pohybuje nad 5″. Vznikla dokonce zcela nová kategorie zařízení, phablety, s velikostmi okolo 6,5″.

I když se tak zatím neděje a malé tablety se prodávají jako nikdy před tím, analytici varují, že to nemusí být trvalé. Kdyby se telefony (respektive phablety) jen trošku zvětšily, možná by si uživatelé raději pořídili některý z nich a nechali tablety ležet na pultech.

Obě zařízení totiž poskytují v podstatě stejné funkce a je docela možné, že dělení na smartphony, phablety a malé tablety brzy ztratí význam, stejně jako se to před pár lety stalo u pomyslné hranice mezi smartphony (chytré přístroje určené především pro telefonování) a komunikátory (chytré přístroje určené především pro práci s e-maily a internetem).

Reklama