Mamibot EXVAC680S – vysavač, který se u vás neztratí [recenze]

Reklama

Robotický vysavač usnadní práci s udržením čiustoty v domácnosti i kanceláři. A když umí navíc vytírat, budete ho mít ještě raději.

Mamibot EXVAC680S je pokročilý vysavač s výškou 9 cm, který nabízí pohodlné ovládání z mobilní aplikace nebo přibaleným ovladačem. To ocení zejména starší uživatelé, kteří třeba aplikacím neholdují a raději sáhnou po klasickém tlačítkovém ovladači. Mamibot EXVAC680S (web výrobce) se cenou vejde pod 7 000 Kč a je tak zajímavou alternativou například zavedenému iRobotu. V této cenové kategroii totiž nabídne víc funkcí. Kromě zmíněného ovládání tu máme možnost ovládání vysavače hlasem, stačí jej napojit do systému Alexa či Google Asitant.

Zajímavou funkcí je využití 370ml nádržky s vodou, s níž může po vysávání rovnou vytírat. Klasický ruční mop to samozřejmě nenahradí, ale na pravidelný denní úklid může postačit. Pokud nechcete mopovat, ponechte nainstalovanou klasickou nádržku 600 ml na prach a vodě se vyhněte. Další předností je inteligentní optická navigace, která spolupracuje se 6 senzory proti pádu a 15 senzory proti nárazu do nábytku a zdí.

Kamera na horní straně plynule mapuje prostor a díky tomu se nikdy neztratí, vždy najde nabíjecí stanici a správně reaguje na povel návratu domů. V aplikaci lze uložit jednotlivé místnosti, uklízet pouze po jedné, vysvač s jistotou dojede na místo určení a tam začne pracovat.

Mamibot poskytuje 5 čistících módů, většinou jsem používal Auto, tedy úklid všude, kam dojede. Dále tu je Spiral pro úklid jednoho místa a okolí, Standart je pro vysávání středním výkonem a maximum dostanete v režimu Strong. V aplikaci lze samozřejmě úklid naplánovat nebo spouštět manuálně.  Výkon vysavače se reguluje na základě analýzy znečištění, motor pak mění otáčky – jinak pracuje na hladké podlaze, jinak na hustém koberci. Mapování prostoru lze během vysávání sledovat na displeji mobilu a vždy víte, kde se nachází, o přenos informací se stará napojení na domácí Wi-Fi.

Úklid probíhá ve spolupráci s rotačním kartáčkem pro rohy, hlavní kartáč mete nečistoty do zásobníku. Výstupní vzduch filtruje přes HEPA filtr. Demontáž zásobníku a čištění přístroje je snadné, vše se nacvakne a zase uvolní. Mamibot se nabíje doplna za 3 hodiny, pak vydrží pracovat až 2 hodiny na hladké podlaze nebo hodinu a půl na koberci, podle znečištění pak zvládne asi 150 m2.

Závěr

Vysavač Mamibot potvrdil, že inteligentní navigace funguje, stejně tak pohodlné ovládání z mobilu. Ač nejsem příznivec robotického mopování, může jít o praktický bonus.

Mamibot EXVAC680S v akci / video výrobce

Reklama