Manažerské rošády v Kellnerově O2

Reklama

PPF jako nový vlastník O2 provádí postupnou výměnu manažerů. Změnám podlehl generální a finanční ředitel, stejně jako tiskový mluvčí a šéf komunikace v jedné podobě. Podívejte se na naše malé personální okénko.

Začneme pěkně od toho nejdůležitějšího. S platností od 1. července střídá na trůnu vedoucího českého O2 Luise Malvida nový ředitel Tomáš Budník. V oboru telekomunikací není žádným nováčkem, vystřídal nejrůznější pozice v Českém Telecomu, GTS i MobilKomu (U:fonu). V roce 2013 vedl projekt čtvrtého mobilního operátora. Od dubna 2014 působí v O2 jako ředitel divize IT & Demand Management. Ke svému jmenování generálním ředitelem Tomáš Budník uvedl: „V první řadě se chci zaměřit na větší srozumitelnost našeho portfolia, služby, které zákazníci reálně potřebují a využívají a samozřejmě i profitabilitu společnosti.“

Tomas_Budnik

Jen o stupínek níže stává v korporacích finanční ředitel. I na tomto místě dojde ke změně, současný šéf financí Martin Vlček přechází na pozici generálního ředitele O2 Slovakia a na uvolněné místo nastoupí Tomáš Kouřil. Ani on nepatří k neochmýřeným housatům, v O2 působí na různých řídících pozicích od roku 2003. V roce 2006 byl zodpovědný za přípravu nabídky pro získání mobilní licence a následně za zahájení aktivit mobilního operátora O2 na Slovensku. Poté převzal zodpovědnost za korporátní finance, od roku 2009 působil jako ředitel pro komerční finance. V roce 2012 se stal ředitelem pro finance a vztahy s investory.

Tomas_Kouril

Do třetice došlo ke změně na pozici tiskového mluvčího. Novým manažerem pro komunikaci a firemní odpovědnost (CSR) v O2 se od 1. července stává Martin Žabka. Ve své nové roli bude zodpovědný za mediální komunikaci, interní komunikaci a za oblast reputace a firemní odpovědnosti. Zároveň bude působit jako tiskový mluvčí. Jeho útvar bude přímo podřízený generálnímu řediteli. Martina znají všichni, kdo se o české telekomunikace podrobněji zajímají. V minulosti totiž působil jako PR manažer a tiskový mluvčí v Českém Telecomu, Eurotelu Praha a ve společnosti Telefónica O2. Za externí komunikaci zodpovídal také ve společnostech Honeywell a Sport Invest Group. Současný tiskový mluvčí Hany Farghali ke konci června společnost opouští.

Martin_Zabka

 

Reklama