Mapy.cz: neobyčejné mapy pro každého (recenze aplikace)

Reklama

Ať už se řadíte mezi turisty, cykloturisty, výletníky, automobilisty nebo „jen“ chodce, vy všichni občas potřebujete mapu. Sáhněte po mobilu a otevřete Mapy.cz, prozradí vše o vašem okolí, naplánují cestu, dovedou k cíli.

Mapy.cz z dílen Seznamu zahrnují plnohodnotné mapy, které se nacházejí na Mapy.cz. I na displeji mobilu jsou hodně použitelné, nechybí jim důležité funkce a informace. Mapy si tak můžete přepínat podle typu využití na základní, letecké, turistické a historické.

Pokud se chcete rozhlédnout více, stačí v nastavení aktivovat zobrazení vrstvy s vyznačením dopravní průjezdnosti, toto funguje jen v Praze. Nechybí volba viditelnosti tras metra.

Praktické je vyhledávání bodů zájmu v okolí, seznam firem a institucí čerpá z databáze Firmy.cz, kde je více než 540 000 záznamů. Postupně tak můžete procházet sportovní zařízení, bankomaty, obchody, čerpací stanice, úřady a další. Detaily firem prozradí kontaktní údaje, otevírací dobu. Hodně se mi líbí ukázání zastávek MHD, po klepnutí na zastávku můžete rovnou přes jízdní řády hledat spojení.

Aplikace podporuje výpočet trasy k cíli autem nebo na kole, můžete upravit použité komunikace, cyklostezky, cesty se dají podnikat i do zahraničí. Plánování výletů se dá startovat z libovolného místa, nikoliv jen z polohy, kde se zrovna nacházíte. Trasu si projdete po krocích, kde máte odbočit, mapy spočítají vzdálenost i dobu.

Grafické řešení map známe z počítačů, svižné je zoomování i pohyb po mapách, dobře vypadají popisky bodů zájmu. Mapy.cz si na Market Place vydobyly velmi dobré hodnocení a nezbývá než se pod něj podepsat. Tahle aplikace by měla patřit do povinné výbavy.

Cena: freeware

Odkazy ke stažení: Symbian, Android, Windows Phone 7.5, iOS

Reklama