MasterCard Mobile: Zaplaťte z mobilu přes QR kód

Reklama

MasterCard přišel s mobilní peněženkou MasterCard Mobile, která umožňuje snadné placení zejména v internetových obchodech. Pokud čekáte využití NFC, zatím si nechte zajít chuť, vše funguje prostřednictvím QR kódů a informací o kartě uložených v mobilu.

Aplikaci MasterCard Mobile si můžete zdarma stáhnout, pokud tedy vlastníte mobil s operačním systémem iOS nebo Android. Poté do ní uložíte informace alespoň o jedné platební kartě MasterCard bez ohledu na to, která banka vám ji vydala nebo jakého je typu. Vstup do aplikace nezapomeňte ochránit šestimístným heslem, které může obsahovat číslice i písmena.

Jakmile si vyberete zboží v internetovém obchodě, zvolíte jako platební metodu platbu kartou přes platební bránu GP webpay u ČSOB. Výhodou je, že tuto platební bránu používá celá řada internetových obchodů, MasterCard hovoří o více než dvou tisícovkách. Následně pak kliknete na logo MasterCard Mobile a váš počítač či tablet zobrazí na obrazovce QR kód. A nyní přichází ke slovu aplikace ve vašem mobilním telefonu.

Nejprve ji spustíte, v tom okamžiku bude vyžadovat první zadání hesla. Z nabídky zvolíte provedení platby, zamíříte fotoaparát vašeho mobilu na QR kód, on z něj načte veškeré údaje a zobrazí podrobnosti o požadované transakci. Pokud s cenou účtovanou internetovým obchodem souhlasíte, potvrdíte platbu opětovným zadáním hesla, a vše je zařízeno.

Oproti běžné platbě kartou na internetu nemusíte složitě vyplňovat všechny údaje o sobě a platební kartě při každém nákupu, o to se právě postará mobilní peněženka MasterCard Mobile. Dokonce v ní můžete mít uloženy údaje o několika platebních kartách (např. firemní a soukromé) a při placení volit, která z nich se má použít.

 

Reklama