MasterCard vytáhl MasterPass: letos se bude platit mobilem

Reklama

Společnost MasterCard v Barceloně představila ucelené řešení pro pohodlnou platbu telefonem, tabletem nebo prostřednictvím počítače. Jednodušší nakupování se během letoška rozšíří po světě, u nás už lze instalovat aplikace MasterCard Mobile.

MasterPass_1

MasterCard se letos bude naplno věnovat pohodlnému placení pomocí elektronických přístrojů, ať už půjde o mobil, tablet nebo počítač. Internetové a mobilní platby se sjednocují do systému MasterPass, což je balíček služeb pro obchodníky a partnery, kteří nám poté zpříjemní placení za zboží. Půjde hlavně o aplikace pro pokladní systémy, podporování QR kódů a NFC a další doplňky pro prodej. Obchodníci také budou moci nabídnout elektronické peněženky, věrnostní programy, kontrolu zůstatku přes internet atp.

MasterPass_2MasterPass_3

Pro nás to znamená především to, že MasterPass představuje nový styl placení, a to prostřednictvím uživatelských účtů a mobilních telefonů. V praxi je pro Android a iOS ke stažení aplikace MasterCard Mobile, o které jsme psali v tomto článkuDo aplikace se nahrávají údaje o kartách, vše chrání PIN, pak se platí snadněji třeba na internetu.

MasterCard Mobile v praxi

MasterCard MasterPass promo video

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=ehkYyVuWMYI

Reklama