Máte Android a prohlížíte web? Nejspíš je to Samsung

Reklama

Studie provedená mezi severoamerickými uživateli smartphonů a tabletů s Androidem ukázala, že nejčastěji prohlíží webové stránky majitelé přístrojů značky Samsung. Jihokorejská značka zvítězila s několikanásobným náskokem nad HTC a dalšími.

Měření vycházející z návštěvnosti webových stránek tvrdí, že pokud jde o zařízení s Androidem, 47,2 % přístupů pochází z přístrojů značky Samsung. To je podstatně více než u ostatních značek, na druhém místě se umístilo HTC s 9,9 %, následuje pak v rychlém sledu Motorola (9,5 %), Amazon (8,8 %, většinou tablety Kindle Fire) a LG (8,3 %).

Samsung ale takového úspěchu nedosáhl jen díky top modelům typu Samsung Galaxy S III nebo Galaxy S4, i když první jmenovaný tvoří v podstatě třetinu všech přístupů ze zařízení značky Samsung. Přibližně čtvrtinu „obratu“ dělají Samsungu levné telefony typu Galaxy Ace. Tablety Samsung překvapivě tvoří pouhou desetinu přístupů na internet, další desetinu ale tvoří tabletomobil Galaxy Note.

Možná to souvisí s cenou. Když bodují levné telefony s Androidem, proč by neměly bodovat levné tablety s Androidem? Zatímco v prvním případě ale Samsung nabízí celou řadu přístrojů, u tabletů ho drtí levné čínské produkty a sama jihokorejská firma se specializuje spíše na dražší a kvalitnější produkty.

Reklama