Meizu M9 v redakci: líbivý Android jako čínský iPhone (preview)

Reklama

Na Meizu M9 jsme byli hodně zvědaví a potěšil nás hlavně rozměry a kvalitním displejem. Na starosti jej má český Emgeton a před pár dny vyšla aktualizace firmware. Zaslouží si Meizu M9 cenovku těsně pod 10 000 Kč?

Meizu M9 patří mezi menší telefony, a to díky 3,5″ TFT displeji s parádním rozlišením 640 × 960 bodů. Mobil působí příjemně kompaktně, není prostě ani moc velký, ani malý pro větší prsty. Rozměry Meizu 113 × 59 × 11 mm při hmotnosti 121 g, tedy podobně jako iPhone. Pevný rám obalily plasty, čelní kus je hladký a láká otisky prstů, zaoblené boky přecházejí v matný zadní kryt. Nad displejem se schovaly čidla světla a přiblížení, pod displejem zaujme dvojice senzorových tlačítek se symboly. Tyto prvky podsvicuje bílé světlo, jeho intenzitu můžete v nastavení regulovat. Blikáním dokonce upozorní na události. Prostředí tlačítko je již hardwarové a zobrazuje hlavní pohotovostní displej.

Na levé strany prsty obslouží dvojtlačítko hlasitosti, vespod budou majitelé používat obstarožní minium konektor k nabíjení. Balení mobilu kromě minimalistické nabíječky obsahuje příslušný USB kabel a hadřík na leštění. Podrobný průzkum nebo rovnou puštěná hudba dají naplno vyniknout dva stereoreproduktory v dolních rozích, jejich podání je velmi dobré a nestane se, že bystě Meizu neslyšeli vyzvánět ať už na ulici nebo při položení na podložku. Nahoře ovládací prvky doplňuje zamykací tlačítko a nechybí štěrbina pro nehet k uvolnění zadního krytu.

Ten obsahuje výřez pro čočku 5Mpx fotoaparátu s autofokusem, blesk už chybí. Pod krytem se ukryla baterie s kapacitou 1 370 mAh a rovněž narazíte na 8GB microSDHC kartu Sandisk ve slotu. Kartu lze vyměnit za chodu mobilu.

První zapnutí kromě potěšujícího jemného obrazu hned ukáže fakt, že nad Androidem 2.3 bdí nadstavba Meizu Mobile a tak není jeho ovládání zcela standardní. Smířit se tak musíme s tím, že tu chybí tradiční hlavní nabídka, vše se odehrává na až deseti pohotovostních displejích. Prostředí i hardware Meizu M9 otestujeme, v následujích dnech čekejte recenzi! Pokud chcete vědět o Meizu něco konkrétního, napište nám do komentářů pod článkem.

Emgeton MEIZU M9 8GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama